Dělostřelecký pluk 331 [1933-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Dělostřelecký pluk 331 [1933-1938]

351st Artillery Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Dělostřelecký pluk 331 351st Artillery Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Dělostřelecký pluk 331
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.09.1933
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.09.1933-24.09.1938 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    15.09.1933-24.09.1938 Land Artillery Command in Prague
    Dislokace:
    Deployed:
    15.09.1933-DD.09.1936 Jince, kasárny /
    DD.09.1936-24.09.1938 Příbram, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    DD.09.1933-DD.09.1934 Ždímal, Václav (Plukovník)
    DD.09.1934-DD.09.1936 Srstka, Josef ( )
    DD.09.1936-DD.01.1937 Pekárek, Gustav ( )
    DD.01.1937-DD.11.1937 Srstka, Josef ( )
    DD.11.1937-DD.08.1938 Procházka, František ( )
    DD.08.1938-24.09.1938 Czechman, František (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.09.1933-24.09.1938 Dělostřelecký oddíl I/331
    15.09.1933-24.09.1938 Dělostřelecký oddíl II/331
    15.09.1933-24.09.1938 Dělostřelecký oddíl III/331
    01.10.1937-24.09.1938 Dělostřelecký oddíl IV/331
    01.10.1937-24.09.1938 Dělostřelecký oddíl V/331
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74640#569379Verze : 1
    MOD
    Avatar

    REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ DĚLOSTŘELECKÝ PLUK 331
    Datum vzniku 15.09.1933
    Předchůdce ---
    Datum zániku 09.1938
    Následovník viz Přehled mobilizovaných útvarů
    Nadřízené velitelství 09.1933-09.1938 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    Dislokace 09.1933-09.1936 Jince
    09.1936-09.1938 Příbram
    Velitel pluku 09.1933-09.1934 Ždímal Václav
    09.1934-09.1936 Srstka Josef
    09.1936-01.1937 Pekárek Gustav
    01.1937-11.1937 Srstka Josef
    11.1937-08.1938 Procházka František
    08.1938-09.1938 Czechman František
    Podřízené oddíly 09.1933-09.1938 Dělostřelecký oddíl I/331
    09.1933-09.1938 Dělostřelecký oddíl II/331
    09.1933-01.1938 Dělostřelecký oddíl III/331
    10.1937-09.1938 Dělostřelecký oddíl IV/331
    10.1937-09.1938 Dělostřelecký oddíl V/331
    09.1933-09.1938 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 331
    Podřízené setniny 09.1933-09.1938 Spojovací baterie dělostřeleckého pluku 331
    01.1938-09.1938 Balonová rota dělostřeleckého pluku 331
    Prameny Vojenský ústřední archív Praha,
    Literatura Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74640#274541Verze : 0
    MOD