Dělostřelecký pluk 305 [1923-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Dělostřelecký pluk 305 [1923-1938]

305th Artillery Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Dělostřelecký pluk 305 305th Artillery Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Dělostřelecký pluk 305
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1923
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Těžký moždířový pluk 305 305th Heavy Mortar Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1923-01.10.1935 1. těžká dělostřelecká brigáda
    01.10.1935-01.10.1937 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    01.10.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva I. sboru
    01.01.1923-01.10.1935 1st Heavy Artillery Brigade
    01.10.1935-01.10.1937 Land Artillery Command in Prague
    01.10.1937-24.09.1938 1st Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1923-01.09.1932 České Budějovice, kasárny /
    01.09.1932-24.09.1938 Tábor, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    DD.01.1923-DD.03.1926 Dittrich, Karel
    DD.03.1926-DD.06.1926 Reisinger, Robert
    DD.06.1926-DD.08.1926 Lehanka, Josef
    DD.08.1926-DD.05.1934 Dittrich, Karel
    DD.05.1934-DD.03.1938 Fukatka, Josef
    DD.03.1938-DD.09.1938 Březina, Josef
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.08.1924-01.10.1925 Balonová rota 1
    15.08.1924-01.10.1925 1st Balloon Company
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74641#569378Verze : 1
    MOD
    Avatar

    REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ DĚLOSTŘELECKÝ PLUK 305
    Datum vzniku 01.01.1923
    Předchůdce Těžký moždířový pluk 305
    Datum zániku 09.1938
    Následovník viz Přehled mobilizovaných útvarů
    Nadřízené velitelství 01.1923-10.1935 1. těžká dělostřelecká brigáda
    10.1935-10.1937 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    10.1937-09.1938 I. sbor
    Dislokace 01.1923-09.1932 České Budějovice
    09.1932-09.1938 Tábor
    Velitelé pluku 01.1923-03.1926 Dittrich Karel
    03.1926-06.1926 Reisinger Robert
    06.1926-08.1926 Lehanka Josef
    08.1926-05.1934 Dittrich Karel
    05.1934-03.1938 Fukatka Josef
    03.1938-09.1938 Březina Josef
    Podřízené oddíly 01.1923-09.1938 Dělostřelecký oddíl I/305
    01.1923-09.1938 Dělostřelecký oddíl II/305
    01.1923-10.1924 Automobilní oddíl dělostřeleckého pluku 305
    09.1933-09.1938 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 305
    Podřízené setniny 09.1933-09.1938 Dopravní baterie dělostřeleckého pluku 305
    09.1933-09.1938 Spojovací baterie dělostřeleckého pluku 305
    01.1923-09.1933 Náhradní baterie dělostřeleckého pluku 305
    Prameny Vojenský ústřední archív Praha,
    Literatura Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74641#274542Verze : 0
    MOD