Dělostřelecký pluk 302 [1923-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Dělostřelecký pluk 302 [1923-1938]

302nd Artillery Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Dělostřelecký pluk 302 302nd Artillery Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Dělostřelecký pluk 302
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1923
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Těžký houfnicový pluk 302 302nd Heavy Howitzer Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1923-01.10.1933 2. těžká dělostřelecká brigáda
    01.10.1933-01.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Brne
    01.10.1935-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
    01.01.1923-01.10.1933 2nd Heavy Artillery Brigade
    01.10.1933-01.10.1935 Land Artillery Command in Brno
    01.10.1935-24.09.1938 4th Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1923-24.09.1938 Olomouc, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1923-DD.11.1923 Brauner, Josef ( )
    DD.11.1923-31.12.1924 Kružík, Josef (Podplukovník)
    31.12.1924-DD.06.1925 Kružík, Josef (Plukovník)
    DD.06.1925-DD.10.1928 Kryštof, František (Podplukovník)
    DD.10.1928-DD.03.1929 Vent, Pavel ( )
    DD.03.1929-30.12.1929 Kryštof, František (Podplukovník)
    30.12.1929-DD.09.1931 Kryštof, František (Plukovník)
    DD.09.1931-DD.09.1933 Skřivánek, Antonín (Podplukovník)
    DD.09.1933-DD.05.1934 Werner, František (Plukovník)
    DD.05.1934-DD.09.1934 Köhler, Oskar ( )
    DD.09.1934-DD.09.1935 Skřivánek, Antonín (Plukovník)
    DD.09.1935-24.09.1938 Topinka-Černěs, Boris ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.08.1924-01.10.1925 Balonová rota 2
    15.08.1924-01.10.1925 2nd Balloon Company
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74649#568888Verze : 1
    MOD
    Avatar

    REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ DĚLOSTŘELECKÝ PLUK 302
    Datum vzniku 01.01.1923
    Předchůdce Těžký houfnicový pluk 302
    Datum zániku 09.1938
    Následovník viz Přehled mobilizovaných útvarů
    Nadřízené velitelství 01.1923-09.1933 2. těžká dělostřelecká brigáda
    09.1933-10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Brně
    10.1935-09.1938 IV. sbor
    Dislokace 01.1923-09.1938
    Velitel pluku 01.1923-11.1923 Brauner Josef
    11.1923-06.1925 Kružík Josef
    06.1925-10.1928 Kryštof František
    10.1928-03.1929 Vent Pavel
    03.1929-09.1931 Kryštof František
    09.1931-09.1933 Skřivánek Antonín
    09.1933-05.1934 Werner František
    05.1934-09.1934 Köhler Oskar
    09.1934-09.1935 Skřivánek Antonín
    09.1935-09.1939 Topinka-Černěs Boris
    Podřízené oddíly 01.1923-09.1938 Dělostřelecký oddíl I/302
    01.1923-09.1938 Dělostřelecký oddíl II/302
    09.1933-09.1938 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 302
    Podřízené setniny 09.1933-09.1938 Dopravní baterie dělostřeleckého pluku 302
    09.1933-09.1938 Spojovací baterie dělostřeleckého pluku 302
    05.1924-10.1924 Balonová rota 2
    01.1923-09.1933 Náhradní baterie dělostřeleckého pluku 302
    Prameny Vojenský ústřední archív Praha,
    Literatura Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74649#274553Verze : 0
    MOD