Dělostřelecký pluk 301 [1923-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
Vánoční srazy 9.12.2017 Praha a Karviná | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Dělostřelecký pluk 301 [1923-1938]

301st Artillery Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Dělostřelecký pluk 301 301st Artillery Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Dělostřelecký pluk 301
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1923
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Těžký kanonový pluk 301 301st Heavy Gun Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1923-01.10.1935 1. těžká dělostřelecká brigáda
    01.10.1935-01.10.1937 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    01.10.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva I. sboru
    01.01.1923-01.10.1935 1. těžká dělostřelecká brigáda
    01.10.1935-01.10.1937 Land Artillery Command in Prague
    01.10.1937-24.09.1938 1st Corps Artillery Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1923-DD.01.1931 Jaroměř, kasárny /
    DD.01.1931-24.09.1938 Rakovník, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1923-DD.12.1923 Dvořák, Karel ( )
    DD.12.1923-DD.10.1927 Huša, Jaroslav ( )
    DD.10.1927-DD.02.1928 Janusz, Kazimír ( )
    DD.02.1928-DD.09.1928 Huša, Jaroslav ( )
    DD.09.1928-DD.01.1935 Jung, Karel ( )
    DD.01.1935-DD.10.1935 Janusz, Kazimír ( )
    DD.10.1935-DD.12.1936 Skřivánek, Antonín (Plukovník)
    DD.12.1936-DD.03.1937 Zlámal, Ludvík ( )
    DD.03.1937-DD.03.1938 Skřivánek, Antonín (Plukovník)
    DD.03.1938-24.09.1938 Zlámal, Ludvík ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74650#568887Verze : 0
    MOD
    Avatar

    REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ DĚLOSTŘELECKÝ PLUK 301
    Datum vzniku 01.01.1923
    Předchůdce Těžký kanonový pluk 301
    Datum zániku 09.1938
    Následovník viz Přehled mobilizovaných útvarů
    Nadřízené velitelství 01.1923-10.1935 1. těžká dělostřelecká brigáda
    10.1935-10.1937 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
    10.1937-09.1938 I. sbor
    Dislokace 01.1923-01.1931 Jaroměř
    01.1931-09.1938 Rakovník
    Velitel pluku 01.1923-12.1923 Dvořák Karel
    12.1923-10.1927 Huša Jaroslav
    10.1927-02.1928 Janusz Kazimír
    02.1928-09.1928 Huša Jaroslav
    02.1928-01.1935 Jung Karel, Ing.
    01.1935-10.1935 Janusz Kazimír
    10.1935-12.1936 Skřivánek Antonín
    12.1936-03.1937 Zlámal Ludvík
    03.1937-03.1938 Skřivánek Antonín
    03.1938-09.1938 Zlámal Ludvík
    Podřízené oddíly 01.1923-09.1933 Dělostřelecký oddíl I/301
    01.1923-09.1933 Dělostřelecký oddíl II/301
    10.1924-09.1933 Dělostřelecký oddíl III/301
    01.1923-10.1924 Automobilní oddíl dělostřeleckého pluku 301
    09.1933-09.1938 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 301
    Podřízené setniny 09.1933-09.1938 Dělostřelecká baterie 1/301
    09.1933-09.1938 Dělostřelecká baterie 2/301
    09.1933-09.1938 Dělostřelecká baterie 3/301
    09.1933-09.1938 Dělostřelecká baterie 4/301
    09.1933-09.1938 Dělostřelecká baterie 5/301
    09.1933-09.1938 Dělostřelecká baterie 6/301
    09.1933-09.1938 Dopravní baterie dělostřeleckého pluku 301
    09.1933-09.1938 Spojovací baterie dělostřeleckého pluku 301
    01.1923-09.1933 Náhradní baterie dělostřeleckého pluku 301
    Prameny Vojenský ústřední archív Praha,
    Literatura Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74650#274554Verze : 0
    MOD