Východní vojenský okruh [1965-1992]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Východní vojenský okruh [1965-1992]

Eastern Military District

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Východní vojenský okruh Eastern Military District
    Originální název:
    Original Name:
    Východní vojenský okruh / Východný vojenský okruh
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.09.1965
    Předchůdce:
    Predecessor:
    2. vojenský okruh 2nd Military District
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.01.1992
    Nástupce:
    Successor:
    Vojenské velitelství Východ Military Command East
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.09.1965-29.06.1990 Ministerstvo národní obrany
    29.06.1990-01.01.1992 Federální ministerstvo obrany
    01.09.1965-29.06.1990 Ministry of National Defence
    29.06.1990-01.01.1992 Federal Ministry of Defence
    Dislokace:
    Deployed:
    01.09.1965-01.01.1992 Trenčín, Kasárna na ul. M. Rázusa /

    Velitel:
    Commander:
    01.09.1965-01.05.1966 Valeš, Josef (Generálmajor)
    01.05.1966-DD.07.1968 Valeš, Josef (Generálporučík)
    DD.07.1968-01.05.1969 Kodaj, Samuel (Generálmajor)
    01.05.1969-01.05.1975 Kodaj, Samuel (Generálporučík)
    01.05.1975-DD.MM.1982 Kodaj, Samuel (Generálplukovník)
    25.10.1982-01.10.1985 Hrebík, Jozef (Generálporučík)
    01.10.1985-11.09.1989 Hrebík, Jozef (Generálplukovník)
    11.09.1989-01.05.1990 Andrejčák, Imrich (Generálmajor)
    01.05.1990-DD.MM.1990 Andrejčák, Imrich (Generálporučík)
    02.11.1990-01.10.1991 Tuchyňa, Jozef (Generálmajor)
    01.10.1991-01.01.1992 Tuchyňa, Jozef (Generálporučík)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.09.1965-DD.MM.1969 Pošík, Miloslav (Generálmajor)
    DD.MM.1969-30.04.1971 Jašek, Jaromír (Plukovník)
    01.05.1971-DD.MM.1973 Jašek, Jaromír (Generálmajor)
    DD.MM.1973-DD.10.1974 -, - ( )
    DD.10.1974-DD.12.1975 Weinlich, Stanislav (Generálmajor)
    01.01.1976-DD.10.1987 Sedláček, Zdeněk ( )
    DD.10.1987-10.09.1989 Andrejčák, Imrich (Generálmajor)
    26.09.1989-02.11.1990 Tuchyňa, Jozef (Generálmajor)
    02.11.1990-01.01.1992 Honzek, Pavel (Generálmajor)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.09.1965-01.09.1966 14. tanková divize
    01.09.1965-01.09.1966 18. motostřelecká divize
    01.09.1965-01.09.1974 2. spojovací letka
    01.09.1965-01.04.1990 Kádrové oddělení
    01.09.1965-01.09.1969 Oddělení operační a bojové připravy
    01.09.1965-01.01.1990 Politická správa
    01.09.1965-01.09.1969 Technická správa
    01.09.1965-01.09.1970 Ubytovací a stavební oddělení
    01.09.1965-01.01.1992 Vojenský týl
    01.09.1965-01.01.1992 Štáb Východního vojenského okruhu
    01.09.1966-01.12.1990 14. tanková divize
    10.10.1968-01.01.1992 13. tanková divize
    01.09.1969-01.01.1992 Oddělení bojové připravy
    01.09.1969-01.01.1992 Oddělení chemických vojsk
    01.09.1969-01.01.1992 Oddělení raketového vojska a delostřelectva
    01.09.1969-01.01.1992 Oddělení vojsk protivzdušné obrany
    01.09.1969-01.01.1992 Oddělení ženijního vojska
    01.09.1969-01.01.1992 Tankové a automobilní oddělení
    01.09.1969-01.09.1985 Výzbrojní oddělení
    01.10.1976-01.01.1992 Oddělení civilní obrany
    01.09.1985-01.01.1992 Služba raketového a dělostřeleckého vyzbrojování
    01.09.1985-01.01.1992 Školské oddělení
    01.09.1988-01.01.1992 Ubytovací a stavební oddělení
    01.01.1990-01.01.1992 Oddělení výchovy a kultury
    01.04.1990-01.01.1992 Personální oddělení
    01.12.1990-31.10.1991 14. motostřelecká divize
    31.10.1991-01.01.1992 14. mechanizovaná divize
    01.09.1965-01.09.1966 14th Tank Division
    01.09.1965-01.09.1966 18th Motor Rifle Division
    01.09.1965-01.09.1974 2nd Air Courier Squadron
    01.09.1965-01.09.1970 Accommodation and Construction Department
    01.09.1965-01.01.1992 Army Rear
    01.09.1965-01.09.1969 Operational and Combat Training Department
    01.09.1965-01.04.1990 Personnel Department
    01.09.1965-01.01.1990 Political Department
    01.09.1965-01.01.1992 Staff of the Eastern Military District
    01.09.1965-01.09.1969 Technical Department
    01.09.1966-01.12.1990 14th Tank Division
    10.10.1968-01.01.1992 13th Tank Division
    01.09.1969-01.09.1985 Armament Department
    01.09.1969-01.01.1992 Combat Training Department
    01.09.1969-01.01.1992 Department of Air Defence Troops
    01.09.1969-01.01.1992 Department of Chemical Troops
    01.09.1969-01.01.1992 Department of Engineer Troops
    01.09.1969-01.01.1992 Department of Rocket and Artillery Troops
    01.09.1969-01.01.1992 Tank and Automobile Department
    01.10.1976-01.01.1992 Civil Defence Department
    01.09.1985-01.01.1992 Artillery and Rocket Armament Department
    01.09.1985-01.01.1992 School Department
    01.09.1988-01.01.1992 Accommodation and Construction Department
    01.01.1990-01.01.1992 Department of Education and Culture
    01.04.1990-01.01.1992 Personnel Department
    01.12.1990-31.10.1991 14th Motor Rifle Division
    31.10.1991-01.01.1992 14th Mechanized Division
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    01.09.1965-01.01.1992 VÚ 1380 Trenčín -
    Zdroje:
    Sources:
    ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74701#406472Verze : 4
    MOD