< Hodnostní tabulka

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

< Hodnostní tabulka

List of military ranks

originál
    česky
    anglicky
    Feldmarschall
    Grossadmiral
    polní maršál
    velkoadmirál
    Field Marshall
    Admiral of Fleet
    Generaloberst generálplukovník Colonel-General
    Feldzeugmeister
    General der Kavallerie
    General der Infanterie
    Admiral
    polní zbrojmistr
    generál jezdectva
    generál pěchoty
    admirál
    Field
    General of Cavalry
    General of Infantry
    Admiral
    Feldmarschalleutnant
    Viceadmiral
    polní podmaršál
    viceadmirál
    Field Vice-Marshall
    Vice-Admiral
    Generalmajor
    Kontradmiral
    generálmajor
    kontradmirál
    Major-General
    Rear-Admiral
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74730#274824Verze : 0
    MOD
    Velkoadmirál byl ve stejné hodnostní třídě (tedy druhé) jako generálplukovník, tudíž bych zvážil, zda ho v té tabulce neuvést spíše u něj, než u polního maršála, který byl jako jediný v první hodnostní třídě. Viz srovnávací tabulka hodností vybraných částí státního aparátu:
    forum.valka.cz

Rovněž bych zvážil, zda při překladu do angličtiny nepoužívat spíše překlad "překladem" (tj. Grand Admiral), než "ekvivalentem" (tedy ten Admiral of Fleet). Já bych volil spíše toho Grand Admirala.

Zkoušel jsem hledat, jak překládat do angličtiny toho polního zbrojmistra, ale většinou jsem narazil spíše na to, že hodnost byla ponechána v původním znění. Autoři si asi vesměs nevěděli rady, jak to přeložit, aby to bylo gramaticky správně a zároveň se to nepletlo se stejně (po překladu) znějící, ale reálně jinou funkcí v britské armádě. Takže bych to asi i v angličtině ponechal v originálním znění.

EDIT: Hodnost kontradmirála zněla v originále "Kontreadmiral".
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74730#326508Verze : 0
    MOD