11. skupina armád [1943-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

11. skupina armád [1943-1944]

11th Army Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    11. skupina armád 11th Army Group
    Originální název:
    Original Name:
    11th Army Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.10.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    novovytvorená new formed
    Datum zániku:
    Disbanded:
    12.11.1944
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství spojeneckých pozemních sil v juhovýchodní asii HQ Allied Land Forces South-East Asia
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    16.11.1943-12.11.1944 Velitelství jihovýchodní asie
    16.11.1943-12.11.1944 South East Asia Command
    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1943-12.11.1944 Indie

    Velitel:
    Commander:
    15.10.1943-11.11.1944 Giffard, Sir George (Major General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.10.1943-12.11.1944 Playfair, I. S. O. (Brigadier General)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    16.10.1943-11.11.1944 Velitelství ceylonské armády
    15.11.1943-11.11.1944 14. armáda


    16.10.1943-11.11.1944 Ceylon Army Command
    15.11.1943-11.11.1944 14th Army
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.ordersofbattle.com
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74761#274968Verze : 0
    MOD
    Avatar
    11. skupina armád vznikla s úlohou obrany Indie a následného vytlačenia Japoncov z Barmy a Malajzie.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74761#274969Verze : 0
    MOD