22. letecká stíhací divize [1951-1954]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

22. letecká stíhací divize [1951-1954]

22nd Air Fighter Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    22. letecká stíhací divize 22nd Air Fighter Division
    Originální název:
    Original Name:
    22. letecká stíhací divize
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.06.1951
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.11.1954
    Nástupce:
    Successor:
    22. stíhací letecká divize 22nd Fighter Air Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.06.1951-01.11.1954 Velitelství letectva 01.06.1951-01.11.1954 Air Force Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.06.1951-01.11.1954 Plzeň, letiště /

    Velitel:
    Commander:
    01.06.1951-01.04.1953 Kačer, Čestmír (Plukovník)
    01.04.1953-DD.06.1953 Kovál, Ján (Major)
    DD.06.1953-DD.02.1954 Kovál, Ján (Podplukovník)
    DD.02.1954-31.10.1954 Kovál, Ján (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.06.1951-01.11.1954
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.06.1951-01.11.1954 18. letecký stíhací pluk
    01.06.1951-01.11.1954 4. letecký stíhací pluk
    01.08.1951-01.11.1954 3. letecký stíhací pluk
    01.05.1952-01.11.1954 Velitelské stanoviště 22. letecké stíhací divize
    01.07.1952-01.05.1953 51. letecký stíhací pluk
    01.01.1953-31.10.1954 22. letecká divizní opravna
    01.01.1953-01.11.1954 22. letecká spojovací rota
    01.04.1954-01.11.1954 22. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
    01.06.1951-01.11.1954 18th Air Fighter Regiment
    01.06.1951-01.11.1954 4th Air Fighter Regiment
    01.08.1951-01.11.1954 3rd Air Fighter Regiment
    01.05.1952-01.11.1954 Command Post of 22nd Air Fighter Division
    01.07.1952-01.05.1953 51st Air Fighter Regiment
    01.01.1953-01.11.1954 22nd Air Signal Company
    01.01.1953-31.10.1954 22rd Divisional Air Repair
    01.04.1954-01.11.1954 22nd Air Support Devices Company
    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.06.1951-01.11.1954
    01.06.1951-01.11.1954
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    01.06.1951-01.11.1954 VÚ 7357 Plzeň
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond (22. letecká stíhací divize),
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74850#421680Verze : 0
    MOD
    Avatar

    ČESKOSLOVENSKÁ REPUBLIKA 22. LETECKÁ STÍHACÍ DIVIZE
    VÚ 7357
    Datum vzniku 01.06.1951
    Předchůdce ---
    Datum zániku 01.11.1954
    Následovník 22. stíhací letecká divize
    Nadřízené velitelství 06.1951-11.1954 Velitelství letectva
    Dislokace 06.1951-11.1954 Plzeň
    Krycí číslo 06.1951-11.1954 VÚ 7357
    Velitelé divize 06.1951-04.1953 Kačer Čestmír
    04.1953-11.1954 Kovál Jan
    Podřízené útvary 08.1951-11.1954 3. letecký stíhací pluk
    06.1951-11.1954 4. letecký stíhací pluk
    06.1951-11.1954 18. letecký stíhací pluk
    07.1952-05.1953 51. letecký stíhací pluk
    06.1951-11.1954 22. letecká spojovací rota
    06.1951-11.1954 22. letecká divizní opravna
    06.1951-11.1954 22. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
    Čestný název ---
    Vyznamenání
    Prameny Vojenský ústřední archív Praha,
    Literatura
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74850#275457Verze : 0
    MOD