Pěší pluk 4 [1939-1940]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pěší pluk 4 [1939-1940]

4th Infantry Regiment / Peší pluk 4

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 4 4th Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Peší pluk 4
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    09.05.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Pěší pluk 39 39th Infantry Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1940
    Nástupce:
    Successor:
    Pěší pluk 1 1st Infantry Regiment
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    09.05.1939-01.09.1939 Vyšší velitelství 1
    01.09.1939-01.10.1939 1. divise
    01.10.1939-20.10.1939 Vyšší velitelství 1
    20.10.1939-01.10.1940 Velitelství divisní oblasti 1
    09.05.1939-01.09.1939 1st High Command
    01.09.1939-01.10.1939 1st Division
    01.10.1939-20.10.1939 1st High Command
    20.10.1939-01.10.1940 1st Divisional District Command
    Dislokace:
    Deployed:
    09.05.1939-28.08.1939 Bratislava, ? /
    28.08.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště
    01.10.1939-01.10.1940 Bratislava, ? /

    Velitel:
    Commander:
    09.05.1939-07.09.1939 Bodický, Ladislav (Podplukovník)
    07.09.1939-10.09.1939 Vick, Anton (Major)
    10.09.1939-14.09.1939 Hamerle, Jozef (Major)
    14.09.1939-01.10.1940 Krivoš, Emil (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    09.05.1939-01.10.1940 Náhradní prapor pěšího pluku 4
    09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor I/4
    09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor II/4
    09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor III/4



    09.05.1939-01.10.1940 1st Infantry Battalion
    09.05.1939-01.10.1940 2nd Infantry Battalion
    09.05.1939-01.10.1940 3rd Infantry Battalion
    09.05.1939-01.10.1940 Replacement Battalion of 4th Infantry Regiment


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    Poznámka:
    Note:
    V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "Jozef". -
    Zdroje:
    Sources:
    Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74997#527989Verze : 0
    MOD