Pěší pluk 2 [1939-1940]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pěší pluk 2 [1939-1940]

2nd Infantry Regiment / Peší pluk 2

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 2 2nd Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Peší pluk 2
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    09.05.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Pěší pluk 16 16th Infantry Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1940
    Nástupce:
    Successor:
    Pěší pluk 6 6th Infantry Regiment
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    09.05.1939-01.09.1939 Vyšší velitelství 3
    01.09.1939-07.09.1939 3. divise
    07.09.1939-01.10.1939 2. divise
    01.10.1939-20.10.1939 Vyšší velitelství 3
    20.10.1940-01.10.1940 Velitelství divisní oblasti 3
    09.05.1939-01.09.1939 3rd High Command
    01.09.1939-07.09.1939 3rd Division
    07.09.1939-01.10.1939 2nd Division
    01.10.1939-20.10.1939 3rd High Command
    20.10.1939-01.10.1940 3rd Divisional District Command
    Dislokace:
    Deployed:
    09.05.1939-28.08.1939 Prešov, ? /
    28.08.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště
    01.10.1939-01.10.1940 Prešov, ? /

    Velitel:
    Commander:
    09.05.1939-14.09.1939 Stenzinger, Ján
    14.09.1939-01.10.1940 Kubíček, Karol
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    09.05.1939-01.10.1940 Náhradní prapor pěšího pluku 2
    09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor I/2
    09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor II/2
    09.05.1939-01.10.1940 Pěší prapor III/2



    09.05.1939-01.10.1940 1st Infantry Battalion
    09.05.1939-01.10.1940 2nd Infantry Battalion
    09.05.1939-01.10.1940 3rd Infantry Battalion
    09.05.1939-01.10.1940 Replacement Battalion of 2nd Infantry Regiment


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    Poznámka:
    Note:
    V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "Rastislav". -
    Zdroje:
    Sources:
    Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/74999#527904Verze : 0
    MOD