Pěší pluk 2 [1940-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pěší pluk 2 [1940-1944]

2nd Infantry Regiment / Peší pluk 2

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 2 2nd Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Peší pluk 2
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Pěší pluk 5 5th Infantry Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    30.08.1944
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1940-22.06.1941 Velitelství divisní oblasti 1
    22.06.1941-12.08.1941 1. divise
    12.08.1941-18.05.1944 Velitelství divisní oblasti 1
    18.05.1944-30.08.1944 1. pěší divise
    01.10.1940-22.06.1941 Divisional District Command No. 1
    22.06.1941-12.08.1941 1st Division
    12.08.1941-18.05.1944 Divisional District Command No. 1
    18.05.1944-30.08.1944 1st Infantry Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1940-22.06.1941 Trenčín, ? /
    22.06.1941-12.08.1941 východoevropské válčiště
    12.08.1941-30.08.1944 Trenčín, ? /

    Velitel:
    Commander:
    01.03.1944-30.08.1944 Heidler, Karol (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1940-30.08.1944 Horská kanonová baterie 2
    01.10.1940-30.08.1944 Náhradní prapor pěšího pluku 2
    01.10.1940-30.08.1944 Pěší prapor I/2
    01.10.1940-30.08.1944 Pěší prapor II/2
    01.10.1940-30.08.1944 Rota kanónů proti útočné vozbě 2



    01.10.1940-30.08.1944 1st Infantry Battalion
    01.10.1940-30.08.1944 2nd Anti-Armour Company
    01.10.1940-30.08.1944 2nd Infantry Battalion
    01.10.1940-30.08.1944 2nd Mountain Cannon Battery
    01.10.1940-30.08.1944 Replacement Battalion of 2nd Infantry Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75051#528027Verze : 0
    MOD
    Avatar

    SLOVENSKÁ REPUBLIKA PEŠÍ PLUK 2
    PĚŠÍ PLUK 2
    Datum vzniku 01.10.1940
    Předchůdce Pěší pluk 5
    Datum zániku 08.1944
    Následovník ---
    Nadřízené velitelství 10.1940-06.1941 Velitelství divisní oblasti 1
    06.1941-07.1941 1. divise
    07.1941-06.1944 Velitelství divisní oblasti 1
    06.1944-08.1944 1. divise
    Dislokace 10.1940-06.1941 Trenčín
    06.1941-07.1941 východoevropské válčiště
    07.1941-06.1944 Trenčín
    Velitelé pluku
    Podřízené oddíly 10.1940-06.1941 Pěší prapor I/2
    10.1940-06.1941 Pěší prapor II/2
    10.1940-06.1941 Pěší prapor III/2
    10.1940-06.1941 Náhradní prapor pěšího pluku 2
    Podřízené setniny
    Literatura Kliment, Charles K. – Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75051#276981Verze : 0
    MOD