Pěší pluk 21 [1939-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pěší pluk 21 [1939-1939]

21st Infantry Regiment / Peší pluk 21

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 21 21st Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Peší pluk 21
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.09.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    -
    -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1939
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.09.1939-18.09.1939 3. divise
    18.09.1939-01.10.1939 2. divise
    01.09.1939-18.9.1939 3rd Division
    18.09.1939-01.10.1939 2nd Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.09.1939-01.10.1939 středoevropské válčiště

    Velitel:
    Commander:
    01.09.1939-07.09.1939 Širica, Michal (Podplukovník)
    07.09.1939-01.10.1939 Zverin, Ondrej (Major)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.09.1939-01.10.1939 Samostatný pěší prapor II
    01.09.1939-01.10.1939 Samostatný pěší prapor V
    01.09.1939-01.10.1939 Samostatný pěší prapor VI



    01.09.1939-01.10.1939 2nd Separate Infantry Battalion
    01.09.1939-01.10.1939 5th Separate Infantry Battalion
    01.09.1939-01.10.1939 6th Separate Infantry Battalion



    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    V období srpen až říjen 1939 krycí jméno "Šimo". -
    Zdroje:
    Sources:
    Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006. www.upn.gov.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75061#528173Verze : 0
    MOD