Velitelství divisní oblasti 2 [1940-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství divisní oblasti 2 [1940-1944]

2nd Divisional District Command / Veliteľstvo divíznej oblasti 2

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství divisní oblasti 2 2nd Divisional District Command
    Originální název:
    Original Name:
    Veliteľstvo divíznej oblasti 2
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství divisní oblasti 3 3rd Divisional District Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    30.08.1944
    Nástupce:
    Successor:
    Obranná oblast 2 2nd Military Defense Area
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1940-30.08.1944 Velitelství pozemního vojska 01.10.1940-30.08.1944 Land Forces Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1940-DD.MM.1944 Prešov, ? /
    DD.MM.1944-30.08.1944 Liptovský Svätý Mikuláš, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1940-22.06.1941 Pilfousek, Rudolf (Plukovník)
    22.06.1941-30.11.1941 Imro, Ján (Plukovník)
    DD.04.1943-01.10.1943 Zverin, Ondrej (Plukovník)
    01.10.1943-01.01.1944 Kuna, Pavol (Plukovník)
    15.08.1944-31.08.1944 Bodický, Ladislav (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.01.1941-22.06.1941 Brezány, Koloman (Podplukovník)
    22.06.1941-13.07.1941 Jamriška, Dušan (Major)
    01.01.1943-04.12.1943 Jamriška, Dušan (Major)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    20.10.1939-22.06.1941 Dělostřelecký pluk 2
    01.10.1940-30.08.1944 Automobilní prapor 2
    01.10.1940-23.06.1941 Jezdecký přezvědný oddíl 2
    01.10.1940-22.06.1941 Pionýrsky prapor 2
    01.10.1940-22.06.1941 Pěší pluk 4
    01.10.1940-22.06.1941 Pěší pluk 5
    01.10.1940-22.06.1941 Pěší pluk 6
    01.10.1940-22.06.1941 Rota kanónů proti útočné vozbě 2
    01.10.1940-22.06.1941 Spojovací prapor 2
    12.08.1941-18.05.1944 Dělostřelecký pluk 2
    12.08.1941-18.05.1944 Jezdecký přezvědný oddíl 2
    12.08.1941-18.05.1944 Pionýrsky prapor 2
    12.08.1941-18.05.1944 Pěší pluk 4
    12.08.1941-18.05.1944 Pěší pluk 5
    12.08.1941-18.05.1944 Pěší pluk 6
    12.08.1941-18.05.1944 Rota kanónů proti útočné vozbě 2



    20.10.1939-22.06.1941 2nd Artillery Regiment
    01.10.1940-22.06.1941 2nd Anti-Armour Company
    01.10.1940-30.08.1944 2nd Automobile Battalion
    01.10.1940-23.06.1941 2nd Cavalry Reconnaissance Division
    01.10.1940-22.06.1941 2nd Engineer Battalion
    01.10.1940-22.06.1941 2nd Signal Battalion
    01.10.1940-22.06.1941 4th Infantry Regiment
    01.10.1940-22.06.1941 5th Infantry Regiment
    01.10.1940-22.06.1941 6th Infantry Regiment
    12.08.1941-18.05.1944 2nd Anti-Armour Company
    12.08.1941-18.05.1944 2nd Artillery Regiment
    12.08.1941-18.05.1944 2nd Cavalry Reconnaissance Division
    12.08.1941-18.05.1944 2nd Engineer Battalion
    12.08.1941-18.05.1944 4th Infantry Regiment
    12.08.1941-18.05.1944 5th Infantry Regiment
    12.08.1941-18.05.1944 6th Infantry Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Ústredný vojenský archív Bratislava, fond
    Cséfalvay, František: Vojenské dějiny Slovenska 5 (1939–1945). Bratislava, Magnet-press 2008.
    Kliment, Charles K. – Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75075#527798Verze : 2
    MOD