3. pontonová a mostní motorizovaná brigáda [1944-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

3. pontonová a mostní motorizovaná brigáda [1944-1946]

3 Zmotoryzowana Brygada Pontonowo-Mostowa

    Avatar

    POLSKÁ LIDOVÁ REPUBLIKA 3 ZMOTORYZOWANA BRYGADA PONTONOWO-MOSTOWA
    3. pontonová a mostní motorizovaná brigáda [1944-1946]
    Datum vzniku 10.10.1944
    Předchůdce Nově zformována
    Datum zániku 03.1946
    Následovník 1. pontonový pluk
    Nadřízené velitelství 10.10.1944 - 12.01.1945 - Vrchní velitelství polské armády
    12.01.1945 - DD.1945 - Velitelství 1. polské armády
    ??.1945 - 03.1946 - ?
    Dislokace 10.10.1944 - 01.1945 - Lubartów (místo formování)
    01.1945 - DD.194? - Rembertów
    Velitelé brigády ?.10.1944 - DD.194? Chowratowicz, Adam
    Podřízené vojskové oddíly 10.10.1944 - 03.1946 6. pontonový a mostní prapor
    10.10.1944 - 03.1946 31. pontonový a mostní prapor
    10.10.1944 - 03.1946 33. ženijní prapor
    10.10.1944 - 03.1946 35. ženijní prapor
    Podřízené vojskové setniny samostatná štábní rota
    3086. stanice polní pošty
    Vyznamenání 10.10.1945 - Řád Grunwaldského kříže III. třídy
    Literatura Malczewski, Juliusz J., Polkowski, Roman L: Wojsko Polskie, krótki informator o Wojsku Polskim w latach II wojny światowej, Regularne jednostki Ludowego Wojska Polskiego, MON, WIH, Warszawa 1970.
    Didenko, Karol: Doświadczenia w zakresie organizacji i użycia wojsk inżynieryjnych Ludowego Wojska Polskiego w latach 1944-1945. Wojskowy Przegląd Historyczny 3/1973 (Rok XVIII), str. 577-607.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75077#277009Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Velitel brigády 10.10.1944 - DD.MM.194? - podplukovník Adam Chowratowicz
    Zástupce velitele brigády pro věci technické 10.10.1945 - 05.01.1945 - plukovník Aleksander Oglobin
    05.01.1945 - 01.02.1945 - kapitán Wiktor Machrowski
    01.02.1945 - DD.MM.194? - kapitán Mikołaj Buczyn
    Zástupce velitele brigády pro věci politické a výchovu 01.03.1945 - DD.MM.194? - poručík Józef Stebelski
    Náčelník štábu brigády 10.10.1944 - 01.01.1945 - podplukovník Grigorij Savnatějev
    01.01.1945 - 08.02.1945 - major Jan Łapikow
    08.02.1945 - DD.MM.194? - podplukovník Nikolaj Bělikov
    Literatura Malczewski, Juliusz J., Polkowski, Roman L: Wojsko Polskie, krótki informator o Wojsku Polskim w latach II wojny światowej, Regularne jednostki Ludowego Wojska Polskiego, MON, WIH, Warszawa 1970.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75077#277466Verze : 0
    MOD