Prapor 6 [1939-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Prapor 6 [1939-1945]

6th Battalion

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Prapor 6 6th Battalion
    Originální název:
    Original Name:
    Prapor 6
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.07.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    00.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.07.1939-00.05.1944 Inspektorát II
    00.05.1944-15.10.1944 Zasazený inspektorát II
    15.10.1944-00.05.1945 Nejvyšší zasazený štáb
    01.07.1939-00.05.1944 2nd Inspectorat
    00.05.1944-15.10.1944 2nd Inspectorat
    15.10.1944-00.05.1945 Supreme Staff
    Dislokace:
    Deployed:
    00.05.1939-00.05.1944 Hradec Králové, kasárny /
    00.05.1944-DD.10.1944 Cremona, kasárny /
    00.10.1944-DD.MM.1945 Domodosolo, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    00.05.1939-DD.MM.1945 Bouše, Emanuel (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 1/6 /pěší/
    01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 2/6 /cyklistická/
    01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 3/6 /jezdecká/
    01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 4/6 /technická/






    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -----
    Poznámka:
    Note:

    Zdroje:
    Sources:
    Kalousek, Miroslav: Vládní vojsko 1939-1945. Vlastenci či zrádci? Praha, Libri 2002.
    Nesvadba, František: Vládní vojsko a jeho odsun do Itálie. Historie a vojenství 16, 1968, č. 6-7, s. 924-961.
    Nesvadba, František: Zasazení a rozklad vládního vojska v Itálii. Historie a vojenství 17, 1969, č. 5, s. 407-457.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75104#347184Verze : 5
    MOD