Posádkový oddíl Rakovník [1944-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Posádkový oddíl Rakovník [1944-1945]

Garrison Detachment Rakovník

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Posádkový oddíl Rakovník Garrison Detachment Rakovník
    Originální název:
    Original Name:
    Posádkový oddíl Rakovník
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    00.05.1944
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    00.04.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    00.05.1944-00.04.1945 Inspektorát I
    00.05.1944-00.04.1945 Inspectorat I
    Dislokace:
    Deployed:
    00.05.1944-00.04.1945 Rakovník, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    00.05.1944-00.04.1945
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:






    Poznámka:
    Note:

    Zdroje:
    Sources:
    Kalousek, Miroslav: Vládní vojsko 1939-1945. Vlastenci či zrádci? Praha, Libri 2002.
    Nesvadba, František: Vládní vojsko a jeho odsun do Itálie. Historie a vojenství 16, 1968, č. 6-7, s. 924-961.
    Nesvadba, František: Zasazení a rozklad vládního vojska v Itálii. Historie a vojenství 17, 1969, č. 5, s. 407-457.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75116#277073Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Do Rakovníka byl 1.7.1939 umístěn 2.prapor VV. Jednotky se přesunuli 1.11.1939 z Terezína. V Rakovníku bylo umístěno velitelství, tři roty a zabezpečovací jednotky(intendační četa, četa spojařů a četa ženistů). Odloučená byla jedna rota a ta byla ubytována v nedalekých Kralovicích. Prapor čítal 286 lidí z toho 9 důstojníků a 112 rotmistrů + prapor měl i 50ti členou hudbu, jejímž kapelníkem byl por. Karel Slavík. Velitelem byl plk. Otakar Frank. Na konci května 1944 byl prapor odvelen do severní Itálie kde působil ve městě Cremona, později byl přesunut do Padova a poté do Peschier zde ho zastihla kapitulace německých vojsk.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75116#494119Verze : 0