II. skupina Noční stíhací eskadry 3 [1941-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

II. skupina Noční stíhací eskadry 3 [1941-1945]

2nd Group of the 3rd Night Fighter Wing / II. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 3 (II./NJG 3)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    II. skupina Noční stíhací eskadry 3 2nd Group of the 3rd Night Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    II. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 3
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.09.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Doplňovací těžká stíhací skupina Replacement Heavy Fighter Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.02.1945
    Nástupce:
    Successor:
    Noční bitevní skupina 30 30th Night Ground Attack Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.09.1941-25.02.1945 Noční stíhací eskadra 3
    01.09.1941-25.02.1945 3rd Night Fighter Wing
    Dislokace:
    Deployed:
    01.09.1941-DD.03.1944 Jagel, Fliegerhorst Schleswig-Jagel /
    DD.03.1944-DD.05.1944 Erlensee, Fliegerhorst Langendiebach /
    DD.03.1944-DD.05.1944 Vechta, Fliegerhorst Vechta /
    DD.05.1944-DD.08.1944 Lünne, Einsatzhafen Plantlünne /
    DD.08.1944-03.09.1944 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /
    03.09.1944-DD.11.1944 Grove, Fliegerhorst Grove /
    DD.11.1944-25.02.1945 Jagel, Fliegerhorst Schleswig-Jagel /

    Velitel:
    Commander:
    03.10.1941-01.08.1943 Radusch, Günther (Hauptmann)
    15.08.1943-DD.11.1943 zu Sayn-Wittgenstein, Heinrich Prinz (Major)
    DD.12.1943-14.12.1943 Szameitat, Paul (Hauptmann)
    15.12.1943-DD.09.1944 Havenstein, Klaus (Major)
    DD.09.1944-DD.02.1945 Hüschens, Werner (Hauptmann)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.09.1941-25.02.1945 4. letka Noční stíhací eskadry 3
    01.09.1941-25.02.1945 5. letka Noční stíhací eskadry 3
    01.09.1941-25.02.1945 6. letka Noční stíhací eskadry 3
    01.09.1941-25.02.1945 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 3
    01.09.1941-25.02.1945 4th Squadron of the 3rd Night Fighter Wing
    01.09.1941-25.02.1945 5th Squadron of the 3rd Night Fighter Wing
    01.09.1941-25.02.1945 6th Squadron of the 3rd Night Fighter Wing
    01.09.1941-25.02.1945 Staff of the 2nd Group of the 3rd Night Fighter Wing
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.ww2.dk/air/njagd/njg3.htm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75211#549782Verze : 2
    MOD
    Avatar
    II. Gruppe:

    Gruppenkommandeure:

    Hptm Günther Radusch, 3.10.41 - 1.8.43
    Maj Heinrich Prince zu Sayn-Wittgenstein, 15.8.43 - 11.43
    Hptm Paul Szameitat, 12.43 - 14.12.43
    Maj Klaus Havenstein, 15.12.43 - 9.44
    Hptm Hüschens, 9.44 - 2.45

    Zrofmována 1.9.41 v Schleswig ze Zerstörer-Ergänzungsgruppe :

    Stab II./NJG3 ze Stab/Zerstörer-Ergänzungsgruppe
    4./NJG3 ze 4./ZG2
    5./NJG3 ze 1./Erg.ZGr.
    6./NJG3 ze 3./Erg.ZGr.

    1.11.42 posádky přeloženy do 11./NJG3.
    25.2.45 Gruppe byla zrušena a absorbodána do NSGr.30.

    nová 4./NJG3 byla zformována 1.3.45 v Kjevik ze Nachtjagdstaffel Norwegen, a zůstala zde do konce, pod Jagdfliegerführer Norwegen (s Ju 88G a He 219).

    Základny:

    1.9.41 - 3.44 Schleswig 1. NJ-Div.
    2. JD (od 5.42) Bf 110
    Bf 110, Do 217 (od půli 42)
    Bf 110. Ju 88C (od půli 43)
    3.44 - 5.44 Langendiebach, Vechta 2. JD Ju 88C
    5.44 - 8.44 Lünne, Einsatzhafen Plantlünne / 2. JD Ju 88C
    8.44 - 3.9.44 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh / 2. JD Ju 88G
    3.9.44 - 11.44 Grove (Karup) 2. JD Ju 88G
    11.44 - 2.45 Schleswig 2. JD Ju 88G
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75211#3166Verze : 0
    MOD