5. divise [1935-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

5. divise [1935-1938]

5th Division / 5. Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    5. divise 5th Division
    Originální název:
    Original Name:
    5. Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.06.1935
    Předchůdce:
    Predecessor:
    5. brigáda 5th Brigade
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.04.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.06.1935-01.04.1938 Spolkové ministerstvo branné moci
    01.06.1935-01.04.1938
    Dislokace:
    Deployed:
    01.06.1935-01.04.1938 Graz, ? /

    Velitel:
    Commander:
    01.06.1935-01.03.1936 Pichler, Ferdinand (generálmajor)
    01.03.1936-01.10.1936 Barger, Eduard (generálmajor)
    01.10.1936-01.04.1938 Scheffarz, Rudolf (generálmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.06.1935-01.04.1938 Oliva, Erich (plukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Die Streitkräfte der Republik Österreich. Wien 1968.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75586#585601Verze : 1
    MOD