Valve, Väinö Lahja Richard

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Valve, Väinö Lahja Richard

    Avatar
    Kenraali Väinö Lahja Richard VALVE (28 Dec 1895 - 11 Mar 1995)

    6 Dec 1925: Promoted to Eversti
    16 May 1933: Promoted to Kenraalimajuri
    9 Apr 1941: Promoted to Kenraaliluutnantti
    4 Jun 1992: Promoted to Kenraali


    10 Apr 1919 - 16 Oct 1924: Commander, Heavy Artillery Regiment
    16 Oct 1924 - 28 May 1927: Commander of Coastal Artillery
    28 May 1927 - 9 Jun 1928: Commander of Coastal Forces
    9 Jun 1928 - 15 May 1946: Commander-in-Chief of Naval Forces
    1 Dec 1944 - 17 May 1945: Minister of Defense


    Principal sources:
    Itsenäisen Suomen Kenraalikunta 1918 - 1996: Biografiat, by Matti-Veli Syrjö (published by WSOY, 1996)
    Personal archives, Andris J. Kursietis
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75831#279786Verze : 0