I. skupina Noční stíhací eskadry 100 [1943-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

I. skupina Noční stíhací eskadry 100 [1943-1945]

1st Group of the 100th Night Fighter Wing / I. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 100 (I./NJG 100)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    I. skupina Noční stíhací eskadry 100 1st Group of the 100th Night Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    I. Gruppe des Nachtjagdgeschwaders 100
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.08.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.02.1944-DD.MM.RRRR 4. letecká divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.02.1944-DD.MM.RRRR 4th Air Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    01.08.1943-DD.08.1943 Brjansk, Fliegerhorst Bryansk /
    DD.08.1943-DD.05.1944 Orscha,
    DD.05.1944-DD.06.1944 Baranowitschi, Fliegerhorst Baranowitschi /
    DD.06.1944-15.07.1944 Biala-Podlaska,
    16.07.1944-28.07.1944 Radom,
    29.07.1944-DD.08.1944 Bielice,
    DD.08.1944-18.10.1944 Hohensalza, ? /
    18.10.1944-DD.11.1944 Gerdauen, Einsatzhafen Gerdauen /
    DD.11.1944-DD.12.1944 Powunden, Einsatzhafen Powunden /
    DD.12.1944-DD.01.1945 Kaliningrad, Fliegerhorst Prowehren /
    DD.01.1945-DD.02.1945 Danzig,
    DD.02.1945-DD.03.1945 Vietzkerstrand,
    DD.03.1945-DD.04.1945 Greifswald,
    DD.04.1945-DD.05.1945 Lübeck, Fliegerhorst Blankensee /

    Velitel:
    Commander:
    01.08.1943-05.08.1943 zu Sayn-Wittgenstein, Heinrich (Major)
    05.08.1943-31.12.1943 Schoenert, Rudolf (Major)
    01.01.1944-23.02.1944 Lechner, Alois (Major)
    23.02.1944-DD.05.1944 Bonow, Kurt1) (Hauptmann)
    DD.05.1944-08.07.1944 Bellinghausen, Theodor (Hauptmann)
    08.07.1944-08.05.1945 Fischer, August (Hauptmann)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.08.1943-DD.05.1945 1. letka Noční stíhací eskadry 100
    01.08.1943-DD.12.1944 2. letka Noční stíhací eskadry 100
    01.08.1943-DD.05.1945 3. letka Noční stíhací eskadry 100
    01.08.1943-DD.05.1945 Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 100
    DD.12.1944-DD.05.1945 2. letka Noční stíhací eskadry 100
    Poznámka:
    Note:
    1)zastupující 1)acting
    Zdroje:
    Sources:
    -
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/75860#549345Verze : 2
    MOD