Svanström, Väinö Vilhelm

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Svanström, Väinö Vilhelm

    Avatar
    Kenraalimajuri Väinö Vilhelm SVANSTRÖM (7 Nov 1884 - 22 Jan 1966)


    6 Dec 1925: Promoted to Eversti
    16 May 1938: Promoted to Kenraalimajuri


    22 Oct 1919 - 1 Jul 1933: Commander, 2. Field Artillery Regiment
    28 Jul 1926 - 10 Sep 1934: Deputy Inspector of Artillery
    16 Aug 1926 - 27 Aug 1926: Acting Commander, 2. Division
    12 Oct 1930 - 11 Nov 1930: Acting Commander, 2. Division
    1 Jul 1933 - 16 Apr 1937: Assistant Inspector of Artillery
    16 Apr 1937 - 18 Oct 1939: Inspector of Artillery
    18 Oct 1939 - 28 Oct 1942: Commander of Artillery, GHQ
    28 Oct 1942 - 2 Dec 1944: Chief of Weapons Staff, GHQ
    2 Dec 1944 - 1 Jan 1945: Inactive
    1 Jan 1945 - 1 Aug 1946: Inspector of Depots, General Staff


    Principal sources:
    Itsenäisen Suomen Kenraalikunta 1918 - 1996: Biografiat, by Matti-Veli Syrjö (published by WSOY, 1996)
    Personal archives, Andris J. Kursietis
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76001#280353Verze : 0