Svensson, Antero Johannes

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Svensson, Antero Johannes

    Avatar
    Kenraalimajuri Antero Johannes SVENSSON (30 Nov 1892 - 26 Apr 1946)


    6 Dec 1933: Promoted to Eversti
    18 Dec 1941: Promoted to Kenraalimajuri


    1 Jul 1933 - 26 Feb 1937: Chief of Statistics & Foreign Countries Sections, General Staff
    26 Feb 1937 - 8 Oct 1939: Commander, Karelian Guards Regiment
    8 Oct 1939 - 1 Feb 1940: Commander, 2. Infantry Brigade
    1 Feb 1940 - 1 Aug 1940: Commander, 12. Infantry Division
    1 Aug 1940 - 17 Jun 1941: Commander, Savo-Karelian Military District
    17 Jun 1941 - 1 Aug 1943: Commander, 7. Infantry Division
    14 Jan 1942 - 14 Feb 1942: Commander, VI. Army Corps
    5 May 1942 - 22 Feb 1943: Commander, V. Army Corps
    2 Jun 1942 - 15 Jun 1942: Commander, VII. Army Corps
    1 Aug 1943 - 5 Dec 1944: Commander, V. Army Corps
    5 Dec 1944 - 26 Apr 1946: Commander, Light Brigade


    Principal sources:
    Itsenäisen Suomen Kenraalikunta 1918 - 1996: Biografiat, by Matti-Veli Syrjö (published by WSOY, 1996)
    Personal archives, Andris J. Kursietis
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76002#280355Verze : 0