8. pěší divize [1939-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

8. pěší divize [1939-1939]

8 Dywizja Piechoty/8th Infantry Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    8. pěší divize
    8th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    8 Dywizja Piechoty
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    24.08.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    8. pěší divize
    8th Infantry Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    29.09.1939
    Nástupce:
    Successor:
    -
    -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    24.08.1939 - 06.09.1939 Armáda "Modlin"
    06.09.1939-08.09.1939 Operační skupina Zulauf
    09.09.1939-11.09.1939 Velitelství obrany Modlinu
    11.09.1939-12.09.1939 Armáda „Varšava“
    12.09.1939 Operační skupina Thommée
    13.09.1939 Velitelství obrany Modlinu
    14.09.1939-29.09.1939 Operační skupina Thommée
    24.08.1939-06.09.1939 Modlin Army
    06.09.1939-08.09.1939 Zulauf Operational Group
    09.09.1939-11.09.1939 Modlin Defence Command
    11.09.1939-12.09.1939 Warsaw Army
    12.09.1939 Thommée Operational Group
    13.09.1939 Modlin Defence Command
    14.09.1939-29.09.1939 Operační skupina Thommée
    Dislokace:
    Deployed:
    24.08.1939-27.08.1939 Modlin/? /
    27.08.1939-30.08.1939 Płońsk/prostor /
    30.08.1939-01.09.1939 Ościsłowo-Trzcianka-Niedzbórz/? /
    02.09.1939-03.09.1939 Włosty/dvůr /
    03.09.1939 Regimin-Opinogóra/prostor /
    04.09.1939 Unikowo/? /
    05.09.1939 ?/? /
    06.09.1939-08.09.1939 Modlin/pevnost /
    09.09.1939-10.09.1939 Modlin/Nowy Dwór /
    11.09.1939 Kazuń/? /
    12.09.1939 Zaborów/prostor /
    13.09.1939 Palmiry/prostor /
    14.09.1939 Kazuń/kasárny mostního praporu /
    14.09.1939-29.09.1939 Nowy Dwór/válečný přístav /

    Velitel:
    Commander:
    24.08.1939-04.09.1939 Furgalski, Teodor Wiktor (pułkownik dyplomowany piechoty)
    04.09.1939-07.09.1939 v zastoupení Laveaux, Ludwik de (pułkownik dyplomowany piechoty)
    07.09.1939-29.09.1939 Furgalski, Teodor Wiktor (pułkownik dyplomowany piechoty)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    24.08.1939-14.09.1939 Marczewski, Kazimierz Franciszek (podpułkownik dyplomowany piechoty) (?) 1)
    15.09.1939-29.09.1939 Szugajew, Adam Julian (kapitan dyplomowany saperów) (?) 1)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    .
    .
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    1) Zmínka o výměně náčelníka štábu dne 14.09.1939 je pouze v práci Jurgi a Karbowského. V rozkaze gen. Thommée ze dne 28.09.1939 je uveden jako náčelník štábu kpt. Szugajew, ale v rozkaze gen. Rómmla ze dne 29.09.1939 je uveden jako náčelník štábu pplk Marczewski a kpt. Szugajew je uveden jako operační důstojník štábu.

    Zdroje:
    Sources:
    Bielski, Mieczysław: Grupa Operacyjna „Piotrków″ 1939, Wydawnictwo Bellona, Warszawa 1991
    Głowacki, Ludwik: Obrona Warszawy i Modlina na tle kampanii wrześniowej, MON, Warszawa 1969
    Jurga, Tadeusz, Karbowski, Władysław: Armia „Modlin″ 1939, WIH, MON, Warszawa 1987
    Wojna obronna Polski 1939 - Wybór źródeł, WIH, MON, Warszawa 1968
    Wróblewski, Jan: Armia „Łódź″ 1939, WIH, MON, Warszawa 1975
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76044#429306Verze : 0
    MOD
    Avatar

    POLSKÁ REPUBLIKA 8 Dywizja Piechoty
    8. pěší divize [1939-1939]

    Datum vzniku 24.08.1939
    Předchůdce 8. pěší divize [1921-1939]
    Datum zániku 29.09.1939
    Následovník
    Nadřízené velitelství 24.08.1939 - 08.09.1939 Armáda "Modlin" [1939-1939]
    08.09.1939 - 29.09.1939 Velitelství obrany Modlinu [1939-1939] ((Armáda "Varšava")
    Dislokace 24.08.1939 - 27.08.1939 Modlin
    Od 27.08.1939 v poli na středoevropském válčišti
    Velitel 24.08.1939-04.09.1939 Furgalski, Teodor Wiktor (pułkownik dyplomowany)
    04.09.1939-07.09.1939 v zastoupení de Laveaux, Ludwik (pułkownik dyplomowany)
    07.09.1939-29.09.1939 Furgalski, Teodor Wiktor (pułkownik dyplomowany)
    Podřízená tělesa 13. pěší pluk [1939-1939]
    21. pěší pluk [1939-1939] (do 08.09.1939)
    32. pěší pluk [1939-1939]
    8. lehký dělostřelecký pluk [1939-1939]
    Podřízené oddíly 8. motorizovaná protiletadlová dělostřelecká baterie typu A [1939-1939]
    8. těžký dělostřelecký oddíl [1939-1939]
    8. ženijní prapor [1939-1939]
    101. polní nemocnice
    Těžký dělostřelecký oddíl 88 [1939-1939] (02.09.1939-04.09.1939)
    Podřízené setniny 8. divizní jezdecká eskadrona [1939-1939]
    8. spojovací četa velitelství pěší divize
    8. telegrafní rota [1939-1939]
    11. cyklistická rota [1939-1939]
    11. rota těžkých kulometů na vozech [1939-1939]
    101. zdravotnická rota
    Samostatná rota průzkumných tanků 63 [1939-1939] (08.09.1939-29.09.1939)
    Literatura Jurga, Tadeusz: Regularne jednostki Wojska Polskiego w 1939 r, WIH, MON, Warszawa 1975
    Jurga, Tadeusz, Karbowski, Władysław: Armia "Modlin" 1939, WIH, MON, Warszawa 1987
    Głowacki, Ludwik: Obrona Warszawy i Modlina na tle kampanii wrześniowej, MON, Warszawa 1969

    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76044#280623Verze : 0
    MOD