12. pěší divize [1939-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

12. pěší divize [1939-1939]

12 Dywizja Piechoty/12th Infantry Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    12. pěší divize
    12th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    12 Dywizja Piechoty
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    27.08.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    12. pěší divize
    12th Infantry Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    09.09.1939
    Nástupce:
    Successor:
    -
    -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    27.08.1939-31.08.1939 Generální inspektorát branné moci
    01.09.1939 Hlavní velitelství Vrchního velitele
    01.09.1939-03.09.1939 Armáda „Prusy“
    03.09.1939-09.09.1939 Jižní uskupení Armády „Prusy“
    27.08.1939-31.08.1939 General Inspectorate of Military Forces
    01.09.1939 Headquarters of Commandewr in Chief
    01.09.1939-03.09.1939 Prusy Army
    03.09.1939-09.09.1939 Southern Grouping of Prusy Army
    Dislokace:
    Deployed:
    27.08.1939-02.09.1939 Tarnopol/? /
    02.09.1939-04.09.1939 Tarnopol-Skarżysko/? 1) /
    04.09.1939-07.09.1939 Skarżysko Książęce/? /
    08.09.1939 Jasieniec/hájenka /
    09.09.1939 Piotrowe Pole/? /

    Velitel:
    Commander:
    27.08.1939-09.09.1939 Paszkiewicz, Gustaw (generał brygady)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    31.08.1939-20.09.1939 Izdebski, Stefan Longin (podpułkownik dyplomowany artylerii)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    .
    .
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    1) Přesun velitelství po železnici

    Zdroje:
    Sources:
    Jurga, Tadeusz: Regularne jednostki Wojska Polskiego w 1939 r, WIH, MON, Warszawa 1975
    Wróblewski, Jan: Armia "Prusy" 1939, WIH, MON, Warszawa 1986
    Zarzycki, Piotr: Południowe zgrupowanie Armii "Prusy" we wrześniu 1939 roku, Wydawnictwo NERITON, Warszawa 2001
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76135#429918Verze : 0
    MOD
    Avatar

    POLSKÁ REPUBLIKA 12 Dywizja Piechoty
    12. pěší divize

    Datum vzniku 27.08.1939
    Předchůdce 12. pěší divize [1921-1939]
    Datum zániku 10.09.1939
    Následovník
    Nadřízené velitelství 27.08.1939-03.09.1939 Hlavní velitelství polské armády
    03.09.1939-10.09.1939 Jižní operační skupina generála Skwarczyńského (Armáda "Prusy"[1939-1939])
    Dislokace 27.08.1939-02.09.1939 Tarnopol
    Od 02.09.1939 v poli na středoevropském válčišti
    Velitel 27.08.1939-10.09.1939 Paszkiewicz, Gustaw (generał brygady)
    Podřízená tělesa 51. pěší pluk [1939-1939]
    52. pěší pluk [1939-1939]
    54. pěší pluk [1939-1939]
    12. lehký dělostřelecký pluk [1939-1939]
    Podřízené oddíly 12. motorizovaná protiletadlová dělostřelecká baterie typu A [1939-1939]
    12. těžký dělostřelecký oddíl [1939-1939]
    12. ženijní prapor [1939-1939]
    603. polní nemocnice
    06.09.1939-08.09.1939 Obrněná korouhev 51
    Podřízené setniny 12. divizní jezdecká eskadrona [1939-1939] (do 04.09.1939)
    12. spojovací četa velitelství pěší divize
    12. telegrafní rota [1939-1939]
    63. cyklistická rota [1939-1939]
    63. rota těžkých kulometů na vozech [1939-1939]
    603. zdravotnická rota
    Literatura Jurga, Tadeusz: Regularne jednostki Wojska Polskiego w 1939 r, WIH, MON, Warszawa 1975
    Wróblewski, Jan: Armia "Prusy" 1939, WIH, MON, Warszawa 1986
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76135#280964Verze : 0
    MOD