I. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 3 [1935-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

I. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 3 [1935-1938]

1st Battalion /Light Cavalry Tanks/ of the 3rd Armoured Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    I. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 3 1st Battalion /Light Cavalry Tanks/ of the 3rd Armoured Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    I. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 3
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.09.1935
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    II. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 3 2nd Battalion /Light Tanks/ of the 3rd Armoured Regiment
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.09.1935-15.09.1938 Pluk útočné vozby 3 15.09.1935-15.09.1938 3rd Armoured Regiment
    Dislokace:
    Deployed:
    15.09.1935-15.09.1938 Turčiansky Svätý Martin, Kasárny Milana Hodži

    Velitel:
    Commander:
    15.09.1935-15.09.1936 Reischl, Josef (major jezdectva)
    15.09.1936-25.12.1936 Blažek, Antonín (major jezdectva)
    25.12.1936-30.04.1938 Blažek, Antonín (podplukovník jezdectva)
    30.04.1938-15.09.1938 Pelikán, Boris (podplukovník pěchoty)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:




    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76481#281812Verze : 2
    MOD