Kocian, Miroslav

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Kocian, Miroslav

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kocian Kocian
    Jméno:
    Given Name:
    Miroslav Miroslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Miroslav Kocian
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor Major-General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Ing. M.Sc.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    11.12.1962 Žilina /
    11.12.1962 Zilina /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:


    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    náčelník Štábu pre podporu operácií GŠ OSSR (2010-2011)
    1. zástupca náčelníka GŠ OSSR (2011-2013)
    vojenský predstaviteľ pri Vojenskom výbore NATO a (2013-2017)
    zástupca náčelníka GŠ OSSR - náčelník štábu (2017- )
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    buko1
    www.mil.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76649#406550Verze : 2
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kocian -
    Jméno:
    Given Name:
    Miroslav -
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Miroslav Kocian
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:


    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1981-DD.MM.1985 Vysoká vojenská technická škola, Liptovský Mikuláš
    01.09.1992-30.07.1993 akademický kurz, Vojenská akadémia, Brno
    01.08.1999-DD.11.2000 Veliteľská akadémia generálneho štábu, Hamburg
    30.07.2007-01.02.2008 zahraničný veliteľsko-štábny kurz, Rím

    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    14.07.1985 poručík
    01.10.1987 nadporučík
    01.10.1990 kapitán
    01.09.1994 major
    01.12.1996 podplukovník
    18.11.2000 plukovník gšt.
    08.05.2005 brigádny generál
    04.05.2011 generálmajor
    14.07.1985 poručík
    01.10.1987 nadporučík
    01.10.1990 kapitán
    01.09.1994 major
    01.12.1996 podplukovník
    18.11.2000 plukovník gšt.
    08.05.2005 brigádny generál
    04.05.2011 generálmajor
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    DD.08.1993-01.09.1994 Velitel : 171. protiletadlový raketový pluk
    01.09.1994-01.10.1995 Velitel : 171. protiletadlový raketový pluk
    01.10.1995-01.02.1999 Velitel : 35. protiletadlová raketová brigáda
    01.07.2002-18.12.2004 Náčelník štábu : Velitelství sil výcviku a podpory
    DD.09.2010-17.04.2011 Velitel : Štáb pro podporu operací GŠ OS SR
    18.04.2011-01.10.2011 Velitel : Štáb pro operace
    01.04.2017-DD.MM.RRRR Náčelník štábu : Generální štáb Ozbrojených sil Slovenské republiky


    02.08.1985-DD.MM.1991 zástupca veliteľa / veliteľ batérie, 9. protilietadlový pluk
    03.10.1991-DD.MM.1992 veliteľ batérie, 14. protilietadlový raketový pluk
    DD.01.1992-DD.08.1992 zástupca veliteľa 14. protilietadlového raketového pluku
    DD.08.1993-31.01.1999 veliteľ 171. protilietadlového raketového pluku / 35. protilietadlovej raketovej brigády
    18.11.2000-DD.MM.2002 zástupca náčelníka štábu logistiky Vzdušných síl
    01.07.2002-17.12.2004 náčelník štábu Veliteľstva síl výcviku a podpory
    18.12.2004-31.07.2008 zástupca veliteľa Síl výcviku a podpory
    01.08.2008-DD.01.2010 zástupca veliteľa Veliteľstva pozemných síl NATO, Heidelberg
    DD.01.2010-DD.MM.2010 veliteľ Spoločnej logistickej podpornej skupiny v operácii KFOR
    01.09.2010-DD.MM.2011 náčelník Štábu pre podporu operácií GŠ OS SR
    18.04.2011-30.09.2011 náčelník Štábu pre operácie GŠ OS SR
    01.10.2011-30.09.2013 1. zástupca náčelníka GŠ OSSR
    01.10.2013-31.03.2017 vojenský predstaviteľ pri Vojenskom výbore NATO a
    01.04.2017-DD.MM.RRRR zástupca náčelníka GŠ OSSR - náčelník štábu
    DD.08.1993-01.09.1994 Commander : 171st Anti-aircraft Missile Regiment
    01.09.1994-01.10.1995 Commander : 171st Anti-aircraft Missile Regiment
    01.10.1995-01.02.1999 Commander : 35th Anti-aircraft Missile Brigade
    01.07.2002-18.12.2004 Chief of Staff : Training and Support Forces Command
    DD.09.2010-17.04.2011 Commander : Staff for Support Operations of General Staff of Armed Forces of Slovak Republic
    18.04.2011-01.10.2011 Commander : Staff for Operations
    01.04.2017-DD.MM.RRRR Chief of Staff : General Staff of the Armed Forces of the Slovak Republic


    02.08.1985-DD.MM.1991 Second in Command (later Commander) of battery, 9th Anti Aircraft Missile Regiment
    03.10.1991-DD.MM.1992 Commander of battery 14th Anti Aircraft Missile Regiment
    DD.01.1992-DD.08.1992 Second in Command14th Anti Aircraft Missile Regiment
    DD.08.1993-31.01.1999 Commander of171st Anti Aircraft Missile Regiment / 35. protilietadlovej raketovej brigády
    18.11.2000-DD.MM.2002 Second in Command of Logistic StaffAir Force
    01.07.2002-17.12.2004 Chief of Staff Headquarters of Training and Support Forces
    18.12.2004-31.07.2008 Second in CommandTraining and Supoport Forces
    01.08.2008-DD.01.2010 Second in Command Headquarters of Land Forces NATO Heidelberg
    DD.01.2010-DD.MM.2010 Commander of Joint Logistic Support Group Operation KFOR
    01.09.2010-DD.MM.2011 Cheaf of Staff for Support Operation GŠ OSSR
    18.04.2011-30.09.2011 Cheaf of Staff for Operation GŠ OS SR
    01.10.2011-30.09.2013 1st Second in Commannd of Cheaf of GŠ OSSR
    01.10.2013-31.03.2017 Military Representative pri Vojenskom výbore NATO a EÚ
    01.04.2017-DD.MM.RRRR Second in Command of Chief of General Staff of Armed Forces of Slovak Republic - chief of Staff
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1997
    Pamětní medaile ministra obrany SR II. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 2nd Class
    Pamätná medaila ministra obrany SR II. stupňa
    na fotografii chýba


    DD.MM.2002
    Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" II. stupně
    -
    Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" II. stupňa
    -


    DD.MM.2005
    Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
    Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
    -


    DD.MM.2006
    Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" I. stupně
    -
    Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" I. stupňa
    na fotografii vyzerá skôr ako medaila III. stupňa


    DD.MM.2008
    Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
    Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
    -


    DD.MM.2010
    Medaile NATO "Non-Article 5" za mise na Balkáně
    NATO Non-Article 5 medal for the Balkans
    NATO Non-Article 5 medal for the Balkans
    -


    DD.MM.2010
    Pamětní medaile za účast ve vojenské operaci - KFOR
    Commemorative Medal for participation in military operation - KFOR
    Pamätná medaila za účasť vo vojenskej operácii - KFOR
    -


    22.05.2014
    Pamětní medaile k 10. výročí vstupu SR do NATO
    Commemorative Medal of the 10th Anniversary of Slovakia's accession to NATO
    Pamätná medaila k 10. výročiu vstupu SR do NATO
    -


    DD.MM.RRRR
    Pamětní medaile k 60. výročí ukončení druhé světové války
    Commemorative Medal of the 60th anniversary of the end of World War II
    Pamätná medaila k 60. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny
    -


    DD.MM.RRRR
    Odznak "Vojnový veterán"
    Badge "Military Veteran"
    Odznak "Vojnový veterán"
    -


    DD.MM.RRRR
    Pamětní odznak velitele Sil výcviku a podpory OS SR 2. stupně
    -
    Pamätný odznak veliteľa Síl výcviku a podpory OS SR 2. stupňa
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    buko1
    www.mil.sk
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76649#406551Verze : 5
    MOD
    Avatar
    veliteľ Spoločnej logistickej podpornej skupiny v operácii KFOR - brigádny generál Miroslav Kocian (druhý zľava)


    zdroj: periodikum NATO chronicle


    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76649#455471Verze : 0
    MOD