Kelemen, Miroslav

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Kelemen, Miroslav

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kelemen Kelemen
    Jméno:
    Given Name:
    Miroslav Miroslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Miroslav Kelemen
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádny generál v zálohe Brigadier General (Reserve)
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    prof., Ing., PhD. -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    14.12.1966 Lučenec /
    14.12.1966 Lučenec /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:


    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ Leteckej základne Prešov (2003-2005)
    rektor Akadémie ozbrojených síl (2008-2011)
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    prorektor pre zahraničné vzťahy VŠ bezpečnostného manažérstva v Košiciach (2011-2014)
    rektor VŠ bezpečnostného manažérstva v Košiciach (2014-)
    -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    www.aos.sk
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    www.bielealbatrosy.sk
    www.aktuality.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76658#406579Verze : 3
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kelemen Kelemen
    Jméno:
    Given Name:
    Miroslav Miroslav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Miroslav Kelemen
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:

    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1981-30.06.1985 Vojenské gymnázium SNP, Banská Bystrica
    DD.MM.1985-15.07.1989 Vysoká vojenská letecká škola SNP, odbor letecký pilotný, Košice
    03.11.1997-22.05.1998 odborný kurz Medzinárodnej organizácie civilného letectva pre orgány riadenia letovej prevádzky a určených pilotov, Vojenská letecká akadémia, Košice
    01.09.1998-31.08.2003 doktorandské štúdium, Vojenská letecká akadémia, Košice
    DD.05.1999-DD.05.1999 Francúzsky inštitút bezpečnosti letectva, Paríž
    DD.MM.2005-30.06.2006 Kurz národnej bezpečnosti, Národná akadémia obrany, Liptovský Mikuláš
    DD.MM.2008-DD.04.2008 Kurz medzinárodných organizácií, Akadémia obrany NATO, Rím
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.09.1988 podporučík
    15.07.1989 poručík
    01.10.1990 nadporučík
    01.10.1992 kapitán
    01.01.1996 major
    01.08.1998 podplukovník
    01.07.2001 plukovník
    02.09.2008 brigádny generál
    01.08.2011 záloha
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.01.2003-01.10.2004 Velitel : 3. letecká základna
    01.10.2004-05.09.2005 Velitel : Letecká základna Prešov
    02.09.2008-31.07.2011 Velitel : Akademie ozbrojených sil


    17.08.1989-30.11.1992 pilot, 3. dopravný letecký pluk
    01.12.1992-31.10.1994 veliteľ roja - učiteľ lietania, 5. školský letecký pluk
    01.11.1994-31.07.1998 vedúci starší inšpektor - pilot, 3. zbor letectva a PVO
    01.08.1998-31.01.2000 zástupca veliteľa 34. leteckého krídla
    01.02.2000-DD.MM.2001 odborný asistent - pilot Katedry letovej prípravy, Vojenská letecká akadémia
    01.04.2001-31.12.2002 zástupca rektora Vojenskej leteckej akadémie
    01.01.2003-04.05.2005 veliteľ Leteckej základne Prešov
    01.10.2006-30.06.2007 veliteľ Kurzu národnej bezpečnosti Centra kariérneho rozvoja NAO
    01.07.2007-01.09.2008 starší vojenský poradca ministra obrany SR pre vojenské školstvo
    02.09.2008-31.07.2011 rektor Akadémie ozbrojených síl
    01.01.2003-01.10.2004 Commander : 3rd Air Base
    01.10.2004-05.09.2005 Commander : Air Base Prešov
    02.09.2008-31.07.2011 Commander : Academy of Armed Forces


    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.2002
    Pamětní medaile ministra obrany SR II. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 2nd Class
    Pamätná medaila ministra obrany SR II. stupňa
    -


    DD.MM.2005
    Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" II. stupně
    -
    Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" II. stupňa
    -


    DD.MM.2006
    - Čestný odznak ozbrojených sil Slovenské republiky - 2. stupně
    Honour Badge of the Armed Forces of the Slovak Republic 2nd Class
    Čestný odznak ozbrojených síl Slovenskej republiky - 2. stupňa
    -


    DD.MM.2008
    Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
    Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
    -


    DD.MM.2011
    Pamětní medaile náčelníka Generálního štábu ozbrojených sil Slovenské republiky - 3. stupeň
    Commemorative Medal of the Chief of General Staff of the Armed Forces of the Slovak Republic - 3rd Class
    Pamätná medaila náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky - 3. stupeň
    -
    Poznámka:
    Note:
    DD.MM.1996-DD.MM.1998 navigátor akrobatickej skupiny "Biele Albatrosy"
    DD.MM.2011-DD.MM.2014 prorektor pre zahraničné vzťahy VŠ bezpečnostného manažérstva v Košiciach
    18.11.2014-DD.MM.RRRR rektor VŠ bezpečnostného manažérstva v Košiciach
    -
    Zdroje:
    Sources:
    www.aos.sk
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76658#407657Verze : 3
    MOD
    Avatar
    ďalšie fotografie:
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76658#409231Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Dňa 22.10.2013 vymenoval prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič doc. Ing. Miroslava Kelemena, PhD. za profesora v odbore ochrana osôb a majetku.


    Zdroj:
    www.sme.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76658#498417Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Ak som správne pochopil tento článok http://aos.sk/?stranky=aktuality11/rektor_NGS.php (Za vynikajúcu prácu v prospech ozbrojených síl a v prospech vojenského vysokého školstva náčelník Generálneho štábu poďakoval brigádnemu generálovi Kelemenovi a udelil mu bronzovú Pamätnú medailu náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl Slovenskej republiky III. stupňa pri príležitosti skončenia služobného pomeru. Do ďalšej životnej etapy mu generál Bulík tiež poprial veľa zdravia a mnoho úspechov.) tak by mal byť zhruba od polovice júla 2011 v zálohe.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76658#407705Verze : 0
    MOD