Tuchyňa, Jozef

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Tuchyňa, Jozef

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tuchyňa Tuchyňa
    Jméno:
    Given Name:
    Jozef Jozef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jozef Tuchyňa
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálplukovník vo výslužbe Colonel-General (Ret.)
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Ing. M.Sc.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    11.11.1941 Krásna Ves /
    11.11.1941 Krásna Ves /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:


    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ 13. tankovej divízie (1985-1987)
    veliteľ Vojenského veliteľstva Východ (1990-1992)
    náčelník generálneho štábu ASR (1994-1998)

    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    minister vnútra SR (1992-1994)
    -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:

    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76743#405466Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tuchyňa Tuchyňa
    Jméno:
    Given Name:
    Jozef Jozef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jozef Tuchyňa
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:

    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1961-01.08.1963 Ženijní technické učilište, Bratislava
    01.09.1974-DD.07.1977 Vojenská akadémia A. Zápotockého, Brno
    01.10.1982-30.06.1984 Vojenská akadémia K. J. Vorošilova, Moskva
    DD.MM.1961-01.08.1963 Ženijné technické učilište, Bratislava
    01.09.1974-DD.07.1977 Vojernská akadémia A. Zápotockého, Brno
    01.10.1982-30.06.1984 Vojenská akadémia K. J. Vorošilova, Moskva
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.08.1963 poručík
    01.06.1966 nadporučík
    01.09.1972 kapitán
    01.08.1975 major
    01.10.1979 podplukovník
    01.10.1984 plukovník
    01.10.1988 generálmajor
    02.11.1990 generálporučík
    30.09.1992 záloha
    01.05.1993 generálplukovník v zálohe
    01.09.1994 reaktivovaný
    30.09.1998 výslužba
    01.08.1963 2nd Lietenant
    01.06.1966 First Lieutenant
    01.09.1972 Captain
    01.08.1975 Major
    01.10.1979 Lieutenant Colonel
    01.10.1984 Colonel
    01.10.1988 Major General
    02.11.1990 Lieutenant General
    30.09.1992 retired
    01.05.1993 Colonel General
    01.09.1994 reactivated
    30.09.1998 retired again
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    03.10.1967-24.02.1969 Velitel : 1. rota chemické ochrany
    DD.02.1969-DD.09.1972 Velitel : 3. rota chemické ochrany
    01.10.1984-30.10.1984 Velitel : Operační oddělení
    DD.MM.1984-01.10.1984 Velitel : Operační oddělení
    30.10.1984-19.10.1985 Náčelník štábu : 13. tanková divize
    19.10.1985-01.10.1987 Velitel : 13. tanková divize
    07.10.1987-DD.08.1988 Velitel : Operační oddělení
    26.09.1989-02.11.1990 Náčelník štábu : Východní vojenský okruh
    26.09.1989-02.11.1990 Velitel : Štáb Východního vojenského okruhu
    02.11.1990-01.10.1991 Velitel : Východní vojenský okruh
    01.10.1991-01.01.1992 Velitel : Východní vojenský okruh
    01.01.1992-DD.06.1992 Velitel : Vojenské velitelství Východ
    01.09.1994-19.08.1998 Velitel : Generální štáb Armády Slovenské republiky


    01.11.1960-27.08.1961 základná služba, 103. prápor chemickej ochrany
    DD.MM.1963-24.02.1969 veliteľ čaty / roty, 1. rota chemickej ochrany, 15. motostrelecká divízia
    DD.02.1969-DD.09.1972 veliteľ 3. roty chemickej ochrany, 13. tanková divízia
    01.10.1972-DD.MM.1974 chemický dôstojník náčelníka 13. tankovej divízie
    DD.07.1977-DD.MM.1978 dôstojník oddelenia operačnej a bojovej prípravy veliteľstva 13. tankovej divízie
    01.11.1978-DD.MM.1981 dôstojník operačného oddelenia Veliteľstva východného vojenského okruhu
    DD.MM.1984-DD.MM.1984 náčelník operačného oddelenia Veliteľstva východného vojenského okruhu
    30.10.1984-DD.10.1985 náčelník štábu 13. tankovej divízie
    19.10.1985-DD.10.1987 veliteľ 13. tankovej divízie
    07.10.1987-DD.08.1988 náčelník operačného oddelenia - zástupca náčelníka štábu Východného vojenského okruhu
    26.09.1988-DD.09.1989 zástupca veliteľa Východného vojenského okruhu
    26.09.1989-02.11.1990 náčelník štábu - 1. zástupca veliteľa Východného vojenského okruhu
    02.11.1990-DD.MM.1992 veliteľ Východného vojenského okruhu / Vojenského veliteľstva Východ
    30.09.1992-DD.04.1994 záloha
    01.05.1994-DD.08.1994 poradca ministra obrany SR
    01.09.1994-19.08.1998 náčelník Generálneho štábu ASR
    03.10.1967-24.02.1969 Commander : 1st Chemical Defence Company
    DD.02.1969-DD.09.1972 Commander : 3rd Chemical Defence Company
    01.10.1984-30.10.1984 Commander : Operation Department
    30.10.1984-19.10.1985 Chief of Staff : 13th Tank Division
    DD.MM.1984-01.10.1984 Commander : Operation Department
    19.10.1985-01.10.1987 Commander : 13th Tank Division
    07.10.1987-DD.08.1988 Commander : Operation Department
    26.09.1989-02.11.1990 Chief of Staff : Eastern Military District
    26.09.1989-02.11.1990 Commander : Staff of the Eastern Military District
    02.11.1990-01.10.1991 Commander : Eastern Military District
    01.10.1991-01.01.1992 Commander : Eastern Military District
    01.01.1992-DD.06.1992 Commander : Military Command East
    01.09.1994-19.08.1998 Commander : General Staff of the Army of the Slovak Republic


    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1973
    Medaile za službu vlasti
    Medal for Service to the Homeland
    Medaile za službu vlasti
    -


    DD.MM.1978
    Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
    The Medal of the Merits in the Defence of the Country
    Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
    -


    DD.MM.1983
    Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani - 3. stupeň
    -
    Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani - bronzová medaile
    -


    DD.MM.1989
    Řád rudé hvězdy
    The Order of the Red Star
    Řád rudé hvězdy
    -


    DD.MM.1990
    Záslužná legie legionář (4.třída)
    Legion of Merit Officer - Legionnaire(4th Class)
    Legion of Merit (4th Class)
    -


    DD.MM.1997
    Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
    Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
    Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
    -


    DD.MM.1998
    Medaile "Za službu v mírových misích ASR" - 5. stupeň
    Medal "For service in peacekeeping missions of the Army of the Slovak Republic" - 5th Class
    Za službu v mierových misiách Armády SR - 5. stupeň
    -


    DD.MM.2008
    Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
    Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
    -

    Poznámka:
    Note:
    DD.MM.1992-DD.03.1994 minister vnútra SR
    DD.MM.1998-DD.MM.2002 poslanec NR SR (za starnu SDĽ), predseda branno-bezpečnostného výboru
    -
    Zdroje:
    Sources:
    Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76743#282403Verze : 1
    MOD