Pomůže někdo: Bernard LEIDL

Diskuse

Osobně jsem jej sice znal,ale on byl příliš starý a já příliš hloupý.


Bývalý důstojník RU armády, převzat do armády ČSR,kterou asi v roce 1927 opouští. V roce 1939 je převzat jako německý důstojník v hodnosti kapitán Abwehr, pomohl při prvním průšvihu agentovi A-54( uvádí i sp. Ivanov) ale je za trest přeložen do Polska. Zde navazuje kontakt s partyzány a je zapojen do partyzánského odboje. PO návratu z Polska již nevím co a jak. Byl to vynikající člověk, ryzího charkteru, nenáviděl nácky,pochopitelně,že důstojník čs.výzvědné služby. Se svoji manželkou,Polkou,kterou si přivezl domů žil v Poděbradech. Můžete někdo upřesnit další podrobnosti. Vynikají odborník na problematiku RU armády, řádů a dekorací, znalec řádů a dekorací Německa.
URL : https://www.valka.cz/Pomuze-nekdo-Bernard-LEIDL-t80450#294806 Verze : 0

Citace - altmann :

Osobně jsem jej sice znal,ale on byl příliš starý a já příliš hloupý.


Bývalý důstojník RU armády, převzat do armády ČSR,kterou asi v roce 1927 opouští. V roce 1939 je převzat jako německý důstojník v hodnosti kapitán Abwehr, pomohl při prvním průšvihu agentovi A-54( uvádí i sp. Ivanov) ale je za trest přeložen do Polska. Zde navazuje kontakt s partyzány a je zapojen do partyzánského odboje. PO návratu z Polska již nevím co a jak. Byl to vynikající člověk, ryzího charkteru, nenáviděl nácky,pochopitelně,že důstojník čs.výzvědné služby. Se svoji manželkou,Polkou,kterou si přivezl domů žil v Poděbradech. Můžete někdo upřesnit další podrobnosti. Vynikají odborník na problematiku RU armády, řádů a dekorací, znalec řádů a dekorací Německa.




Musím kolegu Altmanna opravit, jeho příjmení je Leidl.
URL : https://www.valka.cz/Pomuze-nekdo-Bernard-LEIDL-t80450#294818 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více