Gdaňsk

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 29.590,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Gdaňsk

Gdańsk / Danzig

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Gdaňsk Gdańsk
    Originální název:
    Original Name:
    Gdańsk
    Další názvy:
    Other Names:
    Danzig
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    - -
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    54°22'00.00"N 18°38'00.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    -
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    30.01.1869   - von Thadden, Arnold
    06.09.1876   Scharfe, Paul
    17.11.1876   - Suffert, Max
    01.07.1878   Lindner, Ingo
    14.07.1879   - Schimrigk, Gerhard
    03.07.1881   - Rühle von Lilienstern, Kurt
    02.04.1882   Maßmann, Siegfried
    31.08.1882   Bertram, Georg
    28.12.1885   Bender, Waldemar
    01.06.1886   Baltzer, Richard
    26.09.1887   Wittke, Walter
    18.08.1888   - Kohnke, Heinrich
    13.12.1888   Anger, Kurt
    11.05.1890   Jaschke, Erich
    26.10.1890   Brümmer-Patzig, Helmut
    14.07.1891   Steiner, Walter
    26.01.1892   - Stephan, Friedrich
    14.03.1892   Abt, Alexander
    25.03.1892   - Herrmann, Paul
    13.06.1892   - Domansky, Heinrich
    13.06.1892   Domansky, Kurt
    03.07.1892   Baltzer, Robert
    12.07.1892   Deckmann, Werner
    31.07.1892   Magnus, Erich
    04.02.1893   Kühn, Walter
    07.12.1893   Balck, Hermann
    06.03.1894   - Haack, Werner
    20.06.1894   von Tresckow, Joachim
    03.11.1894   Kessler, Ulrich
    02.10.1895   Hauschulz, Kurt
    17.01.1896   - Büchting, Andreas
    30.11.1896   Rose, Gerhard August Heinrich
    05.12.1896   - Höcherl, Georg
    04.03.1897   von Braunschweig, Leo
    17.12.1899   von Pfuhlstein, Alexander
    21.08.1904   - Schmidt von Altenstadt, Hans Georg
    29.05.1910   - Bork, Helmut
    23.12.1910   Behnke, Gerhard
    29.04.1911   - La Baume, Günter
    14.08.1913   Könenkamp, Jürgen
    30.10.1913   von Hartmann, Götz
    16.12.1913   Fechner, Fritz
    27.08.1914   Lindenau, Daniel
    28.06.1916   von Koenen, Friedrich
    03.07.1917   Krankenhagen, Detlev
    08.10.1917   Arendt, Kurt
    09.08.1919   Dauter, Helmut
    10.11.1919   Freytag, Siegfried
    22.05.1920   Lange, Gerhard
      28.07.1944 Froemert, Werner
      27.03.1945 Betzel, Clemens
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    06.09.1939 DD.10.1939 1. letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    1st Squadron of the 186th Carrier Air Group
    06.09.1939 DD.10.1939 2. letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    2nd Squadron of the 186th Carrier Air Group
    06.09.1939 DD.10.1939 3. letka Letecké skupiny letadlové lodě 186
    3rd Squadron of the 186th Carrier Air Group
    06.09.1939 DD.10.1939 I. (Stuka) skupina Letecké skupiny letadlové lodi 186
    1st (Stuka) Group of the 186th Carrier Air Group
    06.09.1939 DD.10.1939 Štáb I. (Stuka) skupiny Letecké skupiny letadlové lodě 186
    Staff of the 1st (Stuka) Group of the 186th Carrier Air Group
    18.09.1939 21.09.1939 II. skupina Těžké stíhací eskadry 1
    2nd Group of the 1st Heavy Fighter Wing
    23.10.1939 DD.01.1945 Vojenský okruh XX
    20th Military District
    DD.11.1939 DD.04.1940 Ponorková výcviková flotila
    Submarine Training Flotilla
    DD.04.1940 DD.06.1940 1. ponorková výcviková flotila
    1st Submarine Training Flotilla
    DD.06.1940 DD.06.1941 25. ponorková flotila
    25th Submarine Flotilla
    15.08.1940 DD.MM.RRRR 60. pěší divize (motorizovaná)
    60th Infantry Division (motorized)
    DD.07.1941 DD.01.1942 6. ponorková flotila
    6th Submarine Flotilla
    DD.09.1941 DD.MM.1943 25. ponorková flotila
    25th Submarine Flotilla
    DD.08.1943 DD.03.1945 23. ponorková flotila
    23rd Submarine Flotilla
    23.01.1944 24.03.1945 I. skupina Stíhací eskadry 51
    1st Group of the 51st Fighter Wing
    23.01.1945 24.01.1945 10. letka Stíhací eskadry 1
    10th Squadron of the 1st Fighter Wing
    23.01.1945 24.01.1945 11. letka Stíhací eskadry 1
    11th Squadron of the 1st Fighter Wing
    23.01.1945 24.01.1945 12. letka Stíhací eskadry 1
    12th Squadron of the 1st Fighter Wing
    23.01.1945 24.01.1945 9. letka Stíhací eskadry 1
    9th Squadron of the 1st Fighter Wing
    23.01.1945 24.01.1945 III. skupina Stíhací eskadry 1
    3rd Group of the 1st Fighter Wing
    23.01.1945 20.03.1945 IV. skupina Stíhací eskadry 51
    4th Group of the 51st Fighter Wing
    23.01.1945 24.01.1945 Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 1
    Staff of the 3rd Group of 1st Fighter Wing
    DD.01.1945 DD.02.1945 1. letka Noční stíhací eskadry 100
    1st Squadron of the 100th Night Fighter Wing
    DD.01.1945 DD.02.1945 2. letka Noční stíhací eskadry 100
    2nd Squadron of the 100th Night Fighter Wing
    DD.01.1945 DD.02.1945 3. letka Noční stíhací eskadry 100
    3rd Squadron of the 100th Night Fighter Wing
    DD.01.1945 DD.02.1945 I. skupina Noční stíhací eskadry 100
    1st Group of the 100th Night Fighter Wing
    DD.01.1945 DD.02.1945 Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 100
    Staff of the 1st Group of the 100th Night Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 1. letka Stíhací eskadry 1
    1st Squadron of the 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 2. letka Stíhací eskadry 1
    2nd Squadron of the 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 3. letka Stíhací eskadry 1
    3rd Squadron of the 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 4. letka Stíhací eskadry 1
    4th Squadron of the 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 5. letka Stíhací eskadry 1
    5th Squadron of the 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 6. letka Stíhací eskadry 1
    6th Squadron of the 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 7. letka Stíhací eskadry 1
    7th Squadron of the 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 8. letka Stíhací eskadry 1
    8th Squadron of the 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 I. skupina Stíhací eskadry 1
    1st Group of the 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 II. skupina Stíhací eskadry 1
    2nd Group of the 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 Stíhací eskadra 1
    1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 1
    Staff of the 1st Group of 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 1
    Staff of the 2nd Group of 1st Fighter Wing
    02.02.1945 03.02.1945 Štáb Stíhací eskadry 1
    Staff of the 1st Fighter Wing
    DD.03.1945 DD.04.1945 2. letka Skupiny blízkého průzkumu 4
    2nd Squadron of the 4th Short-Range Reconnaissance Group
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 2. ponorková výcviková flotila
    2nd Submarine Training Flotilla
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 8. ponorková flotila
    8th Submarine Flotilla
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Pevnostní divize Gdaňsk
    Fortress Division Gdańsk
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Přístavní kapitanát Danzig-Neufahrwasser
    Danzig-Neufahrwasser Harbor Captain
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    DD.MM.1844 DD.MM.1849 Korvettendepotplatz
    DD.MM.1849 DD.MM.1854 Marinedepot
    DD.MM.1854 DD.MM.1871 Königliche Werft Danzig
    DD.MM.1871 DD.MM.1919 Kaiserliche Werft Danzig
    DD.MM.1892 DD.MM.1941 F. Schichau GmbH
    01.10.1899 31.12.1921 Deutschen Waggonbau- und Leihgesellschaft mbH
    DD.MM.1919 30.08.1940 Danziger Werft und Eisenbahnwerkstätten AG
    31.12.1921 DD.06.1945 Waggonfabrik Danzig AG
    30.08.1940 DD.MM.1945 Danziger Werft AG
    DD.06.1945 20.02.1950 Stocznia nr 3
    DD.MM.1945 19.10.1947 Stocznia nr 1
    19.10.1947 15.05.1967 Stocznia Gdańska
    20.02.1950 DD.MM.1975 Stocznia Północna
    15.05.1967 31.12.1989 Stocznia Gdańska im. Lenina
    DD.MM.1975 DD.MM.1993 Stocznia Północna im. Bohaterów Westerplatte
    31.12.1989 DD.MM.1998 Stocznia Gdańska SA
    DD.MM.1993 DD.MM.2011 Stocznia Północna SA
    DD.MM.1998 DD.MM.2006 Stocznia Gdańska – Grupa Stoczni Gdynia SA
    DD.MM.2006 DD.MM.RRRR Stocznia Gdańsk SA
    DD.MM.2011 DD.MM.RRRR Remontowa Shipbuilding SA
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Gda%C5%88sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/83346#305867Verze : 0