Bernard, František Antonín

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Bernard, František Antonín

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bernard Bernard
    Jméno:
    Given Name:
    František Antonín Frantisek Antonin
    Jméno v originále:
    Original Name:
    František Antonín Bernard
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    plukovník Colonel
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    23.07.1914 Staré Křečany /
    23.07.1914 Stare Krecany /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    17.06.1980 Nový Zéland
    17.06.1980 New Zealand
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    - -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    www.army.cz/acr/raf/seznam/b.htm
    aces.safarikovi.org
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/85254#394772Verze : 0
    MOD
    Avatar
    František Antonín Bernard

    * 23.07.1914, Starý Ehrenberg ( Staré Křečany u Děčína )
    + 17.06.1980 (New Zealand)

    - československý pilot bojující v rámci RAF


    1939 opouští republiku s úmyslem bojovat proti němcům

    13.5.1940 - 21.6.1940 ve francouzském letectvu Groupe de Chasse II./2

    Léto 1940 opouští Francii a přepravuje se do Anglie, přijat k RAF po osobním číslem 787 543 a jako pilot zařazen na výcvik k No. 6 O.T.U

    6.8.1940 - 17.8.1940 310. československá stíhací peruť

    10.9.1940 - 8.10.1940 601. stíhací peruť "Country of London"

    8.10.1940 - 28.4.1941 238. stíhací peruť

    28.4.1941 - 13.12.1941 32. stíhací peruť

    23.3.1941 ve spoluúčasti sestřelil Ju-88A

    10.6.1941 ve spoluúčasti sestřelil He-111H

    13.12.1941 - 6.8.1942 školení u 56 O.T.U.

    6.8.1942 - 22.6.1943 313. československá stíhací peruť

    22.6.1943 - 1.5.1944 Inspektorát československého letectva (CIG) v Londýně

    1.5.1944 - 22.5.1944 313. československá stíhací peruť

    22.5.1944 - 8.5.1945 velitel B letky, 310. československá stíhací peruť

    Po 1948 emigroval na Nový Zéland

    17.6.1980 zemřel na Novém Zélandu



    Zdroj: www.army.cz/acr/raf/seznam/b.htm
    aces.safarikovi.org
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/85254#315025Verze : 0