Bombardovací-stíhací peruť 4 / VBF-4 [1945-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Bombardovací-stíhací peruť 4 / VBF-4 [1945-1946]

VBF-4 / Bomber-Fighter Squadron Four

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Bombardovacia-stíhacia peruť 4 (VBF-4) Bomber-Fighter Squadron FOUR (VBF-4)
    Originální název:
    Original Name:
    Bomber-Fighter Squadron FOUR (VBF-4)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    12.05.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.11.1946
    Nástupce:
    Successor:
    Stíhací peruť 2A Fighter Squadron TWO A (VF-2A)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    12.05.1945-15.11.1946 Palubní letecká skupina 4
    12.05.1945-15.11.1946 Carrier Air Group 4 (CVG-4))
    Dislokace:
    Deployed:
    12.05.1945-21.05.1945 NAS Alameda
    21.05.1945-09.07.1945 NAAS Watsonville
    09.07.1945-09.09.1945 NAS Wildwood
    09.09.1945-18.01.1946 Groton, NAAS Groton, Connecticut
    18.01.1946-15.07.1946 NAS Norfolk
    15.07.1946-15.11.1946 Coronado, Naval Air Station San Diego
    Velitel:
    Commander:
    12.05.1945-15.05.145, ( )
    Výzbroj:
    Armament:
    23.05.1945-15.11.1946 Grumman F6F Hellcat
    23.05.1945-15.11.1946 Vought F4U-1 Corsair
    23.05.1945-15.11.1946 Vought F4U-1D Corsair
    23.05.1945-15.11.1946 Goodyear FG-1
    23.05.1945-15.11.1946 Goodyear FG-1D
    30.09.1945-15.11.1946 Vought F4U-4 Corsair
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Roy A. Grossnick: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/85645#458233Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Velitelia:


    12.05.1945-15.05.1945 Simpson, Joseph F. (poverený / acting)
    15.05.1945-19.05.1945 Tyler, John S. (poverený / acting)
    19.05.1945-06.10.1945 Lackey, John H.
    06.10.1945-15.11.1946 Conley, William L.



    Znak perute používaný od 19.12.1945

    http://www.skyhawk.org/3e/va12/va12.htm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/85645#316712Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Dôležité udalosti v histórii perute:


    05.10.1945: Peruť sa podieľala na letovej ukážke nad Washington, D.C. na počesť Fleet Admiral Chestera W. Nimitza.


    06.10.1945: veliaci dôstojník perute Lieutenant Commander Lackey zahynul počas cvičného letu.
    V mesiaci október 1945 (10/1945) sa peruť zúčastnila niekoľkých ďalších exhibícií a letových ukážok.


    28.06.1946-15.07.1946: peruť sa nachádza na palube lietadlovej lode USS Tarawa (CV-40) a cez panamský prieplav sa presúva do Tichého oceána (západné pobrežie USA). Od 01.08.1946 pôsobila z paluby USS Tarawa v Tichom oceáne


    21.08.1946-19.09.1946: peruť operovala v zámorí (Kobler Field, Saipan). Prebiehala príprava na špeciálne cvičenie flotily v zámorí.


    Zdroj: Roy A. Grossnick: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/85645#316713Verze : 0
    MOD