01.07.2009 - Irak dostal 1. modernizovaný vrtuľník Mi-17

Iracké letectvo dostalo 1. vrtuľník Mi-17 ktorý prešiel rozsiahlou modernizáciou v oblasti vlastnej bezpečnosti, vybavenia a interkomu, zverejnil iracký týždenník Avieysh.
Vrtuľník nesie výstražný systém pred raketovým útokom AN/AAN-60 spoločnosti EADS, pozostávajúci zo 6 UV snímačov ktoré skenujú okolie v 3-D rovinách. Systém detekuje tepelne navádzané rakety a v automatickom režime sám odpaluje IR fléry alebo dipólové odrážače.
Modernizácia vrtuľníkov prebieha na základni v Jordánsku, do konca roku má byť modernizovaných 10 zo 17 vrt.Mi-17 ktoré vlastní iracké letectvo. Hodnota kontraktu predstavuje 14 mil. dolárov a jej realizáciu zabezpečuje spoločnosť ARINC(Aeronautical Radio Incorporation) ktorá zabezpečuje aj dodávku nových 22 vrtuľníkov Mi-17 pre Irak v hodnote 322 mil. dolárov.


arms-tass.su
URL : https://www.valka.cz/01-07-2009-Irak-dostal-1-modernizovany-vrtulnik-Mi-17-t85951#317982 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více