Stíhací peruť 9A [1946-1948]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Stíhací peruť 9A [1946-1948]

Fighter Squadron 9A / VF-9A

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Stíhací peruť 9A Fighter Squadron 9A
    Originální název:
    Original Name:
    Fighter Squadron 9A
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.11.1946
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Stíhací peruť 20 Fighter Squadron 20
    Datum zániku:
    Disbanded:
    12.08.1948
    Nástupce:
    Successor:
    Stíhací peruť 91 Fighter Squadron 91
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.11.1946-12.08.1948 Útočná palubní letecká skupina 9
    15.11.1946-12.08.1948 Attack Carrier Air Group 9
    Dislokace:
    Deployed:
    15.11.1946-30.04.1947 Charlestown, NAAS Charlestown
    01.05.1947-25.06.1948 North Kingstown, Naval Air Station Quonset Point
    26.06.1948-12.08.1948 Charlestown, NAAS Charlestown

    Velitel:
    Commander:
    15.11.1946-27.10.1947 Ramsay, T. W. (Lieutenant Commander)
    28.10.1947-30.06.1948 Brehm, W. W. (Lieutenant Commander)
    01.07.1948-12.08.1948 Provost III, Thomas C. (Lieutenant Commander)
    Výzbroj:
    Armament:
    15.11.1946-12.08.1948 Grumman F8F-1 Bearcat
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/86195#319123Verze : 1
    MOD