Stíhací peruť 20 [1943-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Stíhací peruť 20 [1943-1946]

Fighter Squadron 20 / VF-20

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Stíhací peruť 20 Fighter Squadron 20
    Originální název:
    Original Name:
    Fighter Squadron 20
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.10.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.11.1946
    Nástupce:
    Successor:
    Stíhací peruť 9A Fighter Squadron 9A
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.10.1943-15.11.1946 Palubná letecká skupina 20
    15.10.1943-15.11.1946 Carrier Air Group 20
    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1943-15.04.1945 Coronado, Naval Air Station San Diego
    16.04.1945-25.06.1945 Egg Harbor Township, NAS Atlantic City
    25.06.1945-01.11.1945 NAS Edenton
    02.11.1946-10.03.1946 NAS Elizabeth City
    11.03.1946-15.11.1946 Charlestown, NAAS Charlestown
    Velitel:
    Commander:
    15.10.1943-16.04.1945 Bakutis, Frederick E. (Lieutenant-Commander)
    17.04.1945-10.02.1946 Remington, Herbert D. (Lieutenant-Commander)
    11.02.1946-15.11.1946 Ramsay, T. W. (Lieutenant-Commander)
    Výzbroj:
    Armament:
    15.10.1943-03.04.1946 Grumman F6F-3 Hellcat
    DD.07.1944-03.04.1946 Grumman F6F-5 Hellcat
    03.04.1946-15.11.1946 Grumman F8F-1 Bearcat
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/86196#319124Verze : 1
    MOD