CZE - OKV-P

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

CZE - OKV-P

  Avatar
  OKV-P

  Obrněné kolové vozidlo policie OKV-P je dvounápravový transportér s pohonem všech kol (4x4), koncepce podvozku a korby je shodná s obrněným transportérem LOT-B.
  Je určeno zejména pro přepravu malé policejní zásahové jednotky nebo stálé osádky do šesti osob (velitel, řidič a čtyři osoby roje). Umožňuje rychlé nasazení a okamžité plnění speciálních úkolů. Vozidlo je používáno jako těžká podpora u pořádkových sil většiny krajských ředitelství Policie České republiky.

  Korba OKV-P je rozdělena na prostor řidiče a velitele, prostor osádky a motorový prostor. Prostor řidiče a velitele a prostor osádky jsou společné a lze je hermeticky uzavřít. Motorový prostor v zadní části korby je od prostoru osádky oddělen přepážkou. Jsou v něm umístěny motor, převodovka a všechny ostatní komponenty poháněcí soustavy, obslužné systémy a akumulátory strojového spodku i nástavby.
  Čelní okno a dvě čelní šikmá okna zajišťují dobrý výhled řidiče a velitele. Dvěma bočními okny nad dveřmi osádka pozoruje okolí a situaci vně vozidla před jeho opuštěním. Skla všech oken jsou vrstvená a zajišťují stejnou balistickou odolnost jako okolní pancíř. Okna jsou kryta duralovými žaluziemi. Žaluzie na čelním okně jsou snímatelné a je možné je přepravovat i položené a zajištěné na pancíři před oknem.
  Vozidlo je poháněno motorem Renault DCI 4C J01 - čtyřdobý, vznětový, čtyřválcový, řadový motor s přímým vstřikem paliva elektronicky řízenými vstřikovacími jednotkami (Common Rail), chlazený kapalinou, přeplňovaný turbodmychadlem, s chladičem plnícího vzduchu, splňuje normu Euro 3.
  Je vybaveno zvláštním výstražným zařízením.
  V přední části může být umístěn přídavný hydraulický tříbodový závěs se zavěšenou speciální radlicí k odstraňování překážek nebo pletivovou zábranou k vytvoření zátarasů. Další výbava vozidla je volitelná, přístroje a další vybavení mohou být zastavěny podle požadavku zákazníka, resp. podle určení vozidla.

  Zdroj:
  http://www.vop.cz/vv_sternberk_modernizace.htm
  foto archiv autora

  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/86237#319371Verze : 0
  MOD
  Avatar
  OKV-P, mírně odlišná varianta.
  Exponát na přehlídce 28. října 2008, Praha.

  vlastní foto

  vlastní foto
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/86237#319393Verze : 0
  MOD