25.08.2009 - Saudská Arábia plánuje kúpiť 30 ruských vrtuľníkov Mi-171

Rusko a Saudská Arábia sa nachádzajú v záverečnej fáze rozhovorov o nákupe 30 viacúčelových vrtuľníkov Mi-171B, povedal pre RIA Novosti zdroj z miesta rozhovorov. Ešte prednedávnom sa Saudská Arábia orientovala výlučne na Západ na čele s USA a Francúzskom, prelom nastal po júlových rozhovoroch o možnosti nákupu PVO/PRO systémov S-400.


Predpokladá sa že zmluva o kúpe vrtuľníkov bude podpísaná v septembri. Vrtuľníky by mohli byť vybavené palubným integrovaným systémom IBKV-17, spoločnosti TRANSAS, zákaznici však vedú prieskum aj o iných systémoch ruskej a zahraničnej produkcie.


V minulosti sa vo francúzskych médiách objavila informácia o podpise nákupu 150 exportných vrtuľníkov Mi-35 a Mi-17, v sume cez 2 miliardy dolárov, táto informácia však nebola nikdy oficiálne potvrdená.


www.rian.ru
URL : https://www.valka.cz/25-08-2009-Saudska-Arabia-planuje-kupit-30-ruskych-vrtulnikov-Mi-171-t87437#324170 Verze : 0

Diskuse

O možnosti nákupu ruských zbraňových systémov sa v odborných publikáciách špekuluje už cca. 1-2 roky. Úplne prvé správy, ktoré vtedy prenikli na verejnosť hovorili o mega-kontrakte na Francúzske zbrane. Hovorilo sa o lietadlách Rafale, vrtuľníkoch EC-725 Caracal, PAH-2 Tigre, EC-355 atď. Ale postupom času s toho moc nezostalo - namiesto Rafela EF-2000 Typhoon, teraz to vypadá, že miesto vrtulníkov francúzskych to budú ruské? Uvidíme ako to dopadne ohľadom plánovanej výzbroje pozemných síl - špekuluje sa o pakistzánskych tankoch al-Chalíd alebo ruských T-90A(?).
Je tiež možné že to súvisí z rozširovaním početných stavov ako armády tak aj Národnej Gardy Saudskej Arábie.
URL : https://www.valka.cz/25-08-2009-Saudska-Arabia-planuje-kupit-30-ruskych-vrtulnikov-Mi-171-t87437#324243 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více