2. letka vzdušného radiotechnického průzkumu [1965-1969]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

2. letka vzdušného radiotechnického průzkumu [1965-1969]

2nd Air Radio Technical Reconnaissance Squadron

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. letka vzdušného radiotechnického průzkumu 2nd Air Radio Technical Reconnaissance Squadron
    Originální název:
    Original Name:
    2. letka vzdušného radiotechnického průzkumu
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.09.1965
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.09.1969
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.09.1965-01.09.1969 10. protiradiotechnický letecký oddíl 01.09.1965-01.09.1969 10th Electronic Warfare Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.09.1965-01.09.1969 Přerov, letiště

    Velitel:
    Commander:
    01.09.1965-DD.MM.1966 Kokš, František (podplukovník)
    DD.MM.1966-01.09.1969 Bažant, Vlastimil (major)
    Výzbroj:
    Armament:
    01.09.1965-01.09.1969 Il-14RT
    01.09.1965-01.09.1969 Il-14RTR
    01.09.1965-01.09.1969 Il-28 RT
    01.09.1965-01.09.1969 Il-28 RTR
    01.09.1965-01.09.1969 Il-28U
    DD.MM.RRRR-01.09.1969 Mi-1
    Poznámka:
    Note:
    01.09.1965-01.09.1969 VÚ 0000 Přerov
    -
    Zdroje:
    Sources:
    Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
    Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (2. letka vzdušného radiotechnického průzkumu),
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92139#423253Verze : 0
    MOD
    Avatar
    2. letka vzdušného radiotechnického průzkumu
    10. protiradiotechnický letecký oddíl Přerov
    (01.09.1965-31.08.1969)


    Funkcionáři a personál letky:


    Velitel letky :
    Kokš, František (podplukovník) - (01.09.1965-DD.MM.1966)
    Bažant Vlastimil (major) - (DD.MM.1966-01.09.1969)


    - Zástupce velitele : Fischer, Jan (major)
    - Letovod letky : Hudeček, Ladislav (major)
    - Radiotelegrafista letky: Sejpal, Jaroslav (kapitán)


    - Kapitán letounu:
    Pecina, Karel; Hejda, Miloslav; Matuš, Jan; Novák, František; ...


    - Piloti: Žmolík, Václav; Husár, Alexander; Janda, Jaroslav; Melíšek, Zdeněk; Salaba, Karel; ...


    - Navigátoři: Šalda, Ladislav; Bělohlávek, Josef; Limburský, Bohumil; Lodes, Jaroslav; Pitro, Josef; ...


    - Palubní radisté: Loos, František; Polášek, František; Chromec, ; Kobrle, Zdeněk; Podaný, František; ...


    - Palubní technici:
    Rabenstein, Věroslav; Skácel, Ladislav; Haubner, Zdeněk; Konopka, Karel; ...


    - Palubní operátoři:
    Michna, Jan; Čermák, Josef; Konvit, Bronislav; Peštuka, Vladimír; Trenda, František; Kmenta, Václav; Žiak, František; Jehlička, Jindřich; Filipko, Julius; Weiser, Eduard; Hain, Ladislav; Harvančík, Štefan; Mikovec, Jaroslav; Kála, Karel; Martínek, Václav; Rada, Karel; Chalupecký, Miroslav; Šmikmátor, O.; Zezula, Josef;Mašek, Jaroslav; Hanousek, Miroslav; Sojka, Oldřich; Ondráček, Leoš; Horsák, Karel;


    V rámci předpokládaného zrušení 10. prtiradiotechnického leteckého oddílu k 01.09.1969,
    byla letka v závěru srpna 1969 redislokována do Pardubic ke 47. průzkumnému leteckému pluku
    a po reorganizaci zařazena jako jeho 5. letka radiotechnického průzkumu



    Zdroj:
    Rampula, Oldřich (podplukovník v.v., PhDr): "Letka RTP NETOPÝR"; (Materiály 1. sletu letky RTP "Netopýr", Pardubice 24.04.1993)


    Vlastní archiv
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92139#344803Verze : 0