Dolná Mičiná

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Dolná Mičiná

okr. Banská Bystrica

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Dolná Mičiná Dolna Micina
    Originální název:
    Original Name:
    Dolná Mičiná
    Další názvy:
    Other Names:
    (1402) Alsowfalu, Inferior Mychyna(1565), Also Mykefalwa (1572), Dolní Mičina (1808); maďarsky Alsómicsinye
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Banská Bystrica Banská Bystrica District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°40'23.2"N 19°13'16.82"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1402
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kaštieľ Benických z roku 1667, prestavaný v 2.polovici 17.storočia a v 19.storočí, postavený v renesančnom slohu, pôdorys kaštieľa je obdĺžnikový
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    03.03.1966 v prostoru obce došlo po vzdušné kolizi ke zřícení letounu L-29 1325
    Edit: Janko PALIGA, doplnenie
    03.03.1966 after midair collision there was crash of the plane L-29 1325 in village area
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    http://www.dolnamicina.sk/
    http://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-bb.html
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92163#344588Verze : 0