Kuchyňa, Letiště

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Kuchyňa, Letiště

Kuchyňa, Airfield

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Kuchyňa, LetištěKuchyňa, Airfield
    Originální název:
    Original Name:
    Letisko Kuchyňa
    Další názvy:
    Other Names:
    DD.03.1939-DD.04.1945 Fliegerhorst Malacky
    DD.03.1939-DD.04.1945 Fliegerhorst Nowy Dwor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letisko Malacky-Kuchyňa
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letisko Nový Dvor
    Obec:
    Municipality:
    Kuchyňa Kuchyňa
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°24'06.665"N 17°07'09.946"E
    Vznik:
    Established:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    00.08.1933 14.03.1939 Letecká povětrnostní stanice 7
    7th Aircraft Weather Station
    00.09.1934 DD.09.1936 Letka 81
    81st Flight
    11.07.1944 24.07.1944 Těžká stíhací eskadra 76
    76th Heavy Fighter Wing
    03.10.1944 DD.01.1945 5. letka Noční stíhací eskadry 100
    5th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
    03.10.1944 DD.02.1945 6. letka Noční stíhací eskadry 100
    6th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
    03.10.1944 DD.02.1945 II. skupina Noční stíhací eskadry 100
    2nd Group of the 100th Night Fighter Wing
    03.10.1944 DD.02.1945 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 100
    Staff of the 2nd Group of the 100th Night Fighter Wing
    DD.12.1944 DD.02.1945 4. letka Noční stíhací eskadry 100
    4th Squadron of the 100th Night Fighter Wing
    DD.12.1944 DD.02.1945 Bombardovací eskadra 4
    4th Bomber Wing
    DD.01.1945 DD.MM.1945 IV. skupina Transportní eskadry 4
    4th Group of the 4th Transport Wing
    31.03.1945 02.04.1945 I. skupina Stíhací eskadry 53
    1st Group of the 53rd Fighter Wing
    21.04.1947 01.07.1950 Letecké strělecké učiliště
    Air Shooting School
    01.10.1947 01.05.1950 Školní základna VI
    6th School Air Base
    01.07.1950 01.12.1951 Vojenská letecká strělnice
    Military Air Shooting Range
    01.12.1951 01.01.1953 Vojenský výcvikový tábor letectva Kuchyňa
    Air Force Military Training Camp Kuchyňa
    01.01.1953 01.09.1963 Letecké střeliště Kuchyňa
    Air Shooting Range Kuchyňa
    01.08.1959 12.11.1959 7. stíhací letecký pluk
    7th Fighter Air Regiment
    19.08.1959 01.09.1963 Týlová záloha letadel
    Aircraft Rear Storage
    01.09.1963 01.09.1965 15. prapor radiotechnického zabezpečení
    15th Electronic Support Battalion
    01.09.1963 01.11.1992 Vycviková základna letectva
    Air Force Training Base
    01.09.1969 01.09.1973 1. letištní rota "S"
    1st Air Base Company "S"
    31.12.1984 01.11.1991 77. rota letištního a radiotechnického zabezpečení "S"
    77th Air Base and Electronic Support Company "S"
    31.10.1992 31.12.1992 2. letecká vojsková opravna
    2nd Air Military Repair
    31.12.1992 31.12.1992 3. letecká základna
    3rd Air Base
    31.12.1992 31.12.1992 3. stíhací bombardovací letecký pluk
    3rd Fighter Bomber Air Regiment
    01.01.1993 01.10.1995 3. letecká základna
    3rd Air Base
    01.01.1993 01.10.1995 3. stíhací bombardovací letecký pluk
    3rd Fighter Bomber Air Regiment
    01.01.1993 DD.MM.RRRR Posádkové velitelství Kuchyňa
    Garrison Headquarters Kuchyňa
    01.10.1995 01.10.2001 2. letecké křídlo
    2nd Air Wing
    01.10.1995 01.10.2001 33. letecká základna
    33rd Air Base
    01.10.1995 01.10.2001 33. stíhací bombardovací křídlo
    33rd Fighter-Bomber Wing
    01.10.2001 01.10.2003 2. letecká základna
    2nd Air Base
    01.10.2002 01.04.2006 Samostatná dopravní letka
    Transport Squadron
    01.04.2006 01.07.2009 Dopravní letecké křídlo
    Transport Air Wing
    01.07.2009 DD.MM.RRRR Dopravní křídlo
    Transport Wing

    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.vrtulniky.sk
    http://www.vrtulnik.cz/ww2/protektorat-malacky.htm
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92443#346161Verze : 1
    Avatar
    Pozn.: v dislokácii jednotiek Luftwaffe sa vyskytujú oba názvy letiska nezávisle na sebe - teda Malacky / Malatzky a Nowy Dwor. Podľa spomienok pamätníkov (napr. www.kvhmorho.estranky.sk ) sídlilo v Malackách veliteľstvo, takže to je možno dôvod, prečo sa uvádzajú rozdielne názvy.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92443#506797Verze : 0
    MOD