Bratislava-Ivanka, Letiště

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Bratislava-Ivanka, Letiště

Bratislava, Airfield

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Bratislava-Ivanka, Letiště Bratislava, Airfield
    Originální název:
    Original Name:
    Letisko Bratislava-Ivanka
    Další názvy:
    Other Names:
    Letisko M. R. Štefánika Bratislava
    Obec:
    Municipality:
    Bratislava Bratislava
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°10'11.70"N 17°11'59.19"E
    Vznik:
    Established:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    15.05.1954 01.10.1957 8. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
    8th Air Support Devices Company
    01.10.1954 01.09.1964 26. letištní prapor
    26th Air Base Battalion
    01.11.1954 01.09.1961 2. stíhací letecký pluk
    2nd Fighter Air Regiment
    01.10.1957 01.10.1958 8. rota pozemního zabezpečení navigace
    8th Ground Support Navigation Company
    01.10.1958 01.09.1963 8. prapor pozemního zabezpečení navigace
    8th Ground Support Navigation Battalion
    01.09.1961 15.07.1964 2. stíhací bombardovací letecký pluk
    2nd Fighter Bomber Air Regiment
    01.09.1963 15.07.1964 8. prapor radiotechnického zabezpečení
    8th Electronic Support Battalion
    01.01.1987 29.02.1992 Oblastní středisko řízení letového provozu Bratislava
    Regional Air Traffic Control Bratislava
    31.10.1992 31.12.1992 Středisko řízení letového provozu Bratislava
    Air Traffic Control Centre Bratislava

    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.vojenstvi.cz
    Vystavěl, Stanislav ; Bez nich by nevzlétli; Svět křídel; Cheb 2008
    www.vrtulniky.sk
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92445#346164Verze : 0
    Avatar
    Fotografie letiště Bratislava-Ivanka.
    V době, kdy sloužilo k dislokaci letectva ČSLA byl dráhový systém "kratší" - viz. poznámka.


    Hlavní VPD:
    Směr dráhy 225° / 045°
    Rozměry 1900 x 60 m
    Povrch VPD beton


    Radionavigační zabezpečení - systém OSP-48
    Přívodné radiostanice - značka - frekvence:
    a) VPRNS (dálná) - IB - 438 kHz
    b) BPRNS (bližná) - I - ? kHz


    Vedlejší VPD:
    Směr dráhy 140° / 320°
    Rozměry 1500 x 60 m

    Foto z vlastní sbírky
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92445#346414Verze : 0