Prostějov, Letiště Prostějov [1945-RRRR]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
Vánoční srazy 9.12.2017 Praha a Karviná | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Prostějov, Letiště Prostějov [1945-RRRR]

Prostějov Airfield

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Prostějov, Letiště Prostějov, Airfield
    Originální název:
    Original Name:
    Letiště Prostějov
    Další názvy:
    Other Names:
    01.09.1923-15.03.1939 Letiště Prostějov
    16.03.1939-04.05.1945 Fliegerhorst Prossnitz
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letiště Prostějov I.
    Obec:
    Municipality:
    Prostějov Prostějov
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    49°26'52.00"N 17°08'02.00"E
    Vznik:
    Established:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    13.01.1944 16.08.1944 I. skupina Bitevní eskadry 152
    1st Group of the 152nd Ground Attack Wing
    DD.05.1944 DD.MM.RRRR I. skupina Transportní eskadry 4
    1st Group of the 4th Transport Wing
    17.08.1944 23.02.1945 IV. skupina Bitevní eskadry 151
    4th Group of the 151st Ground Attack Wing
    19.01.1945 31.01.1945 II. skupina Stíhací eskadry 77
    2nd Group of the 77th Fighter Wing
    27.03.1945 15.04.1945 II. skupina Stíhací eskadry 77
    2nd Group of the 77th Fighter Wing
    DD.03.1945 08.05.1945 1. letka Bitevní eskadry 4
    1st Squadron of the 4th Ground Attack Wing
    DD.03.1945 08.05.1945 2. letka Bitevní eskadry 4
    2nd Squadron of the 4th Ground Attack Wing
    DD.03.1945 08.05.1945 3. letka Bitevní eskadry 4
    3rd Squadron of the 4th Ground Attack Wing
    DD.03.1945 08.05.1945 Bitevní eskadra 4
    4th Ground Attack Wing
    DD.03.1945 08.05.1945 I. skupina Bitevní eskadry 4
    1st Group of the 4th Ground Attack Wing
    DD.03.1945 08.05.1945 Štáb Bitevní eskadry 4
    Staff of the 4th Ground Attack Wing
    DD.03.1945 08.05.1945 Štáb I. skupiny Bitevní eskadry 4
    Staff of the 1st Group of 4th Ground Attack Wing
    15.04.1945 01.05.1945 Stíhací eskadra 77
    77th Fighter Wing
    DD.07.1945 25.08.1945 Letištní peruť Vojenského leteckého učiliště
    Air Base Squadron of Military Aviation School
    26.08.1945 30.11.1945 Letištní peruť Prostějov I
    Air Base Squadron Prostejov I
    30.11.1945 29.01.1946 Pomocná peruť I
    1st Auxiliary Squadron
    29.01.1946 30.09.1947 Školní peruť I
    1st School Squadron
    26.02.1946 01.05.1950 Pilotní škola I
    1st Pilot School
    01.10.1947 01.05.1950 Školní základna I
    1st School Air Base
    01.05.1950 15.03.1951 Pilotní škola III
    3rd Pilot School
    01.05.1950 15.01.1951 Školní základna III
    3rd School Air Base
    15.01.1951 15.03.1951 25. letecká základna
    25th Air Base
    01.01.1953 01.11.1955 32. radiotechnická četa letecké zabezpečovací služby III. třídy
    32nd Electronic Air Support Devices Platoon 3rd Class
    01.10.1954 DD.MM.1955 2. letecký školní pluk
    2nd Air School Regiment
    01.11.1955 01.10.1957 16. radiotechnická četa letecké zabezpečovací služby I. třídy
    16th Electronic Air Support Devices Platoon 1st Class
    DD.MM.1955 DD.MM.1957 1. letecký školní pluk
    1st Air School Regiment
    01.10.1957 01.10.1958 16. četa pozemního zabezpečení navigace
    16th Ground Support Navigation Platoon
    01.10.1958 01.10.1960 16. prapor pozemního zabezpečení navigace
    16th Ground Support Navigation Battalion
    19.08.1959 20.08.1960 1. letka
    1st Squadron
    19.08.1959 20.08.1960 1. letka
    1st Squadron
    19.08.1959 20.08.1960 2. letka
    2nd Squadron
    19.08.1959 20.08.1960 3. letka
    3rd Squadron
    27.08.1959 20.08.1960 1. dopravní výsadkový letecký pluk
    1st Transport Airborne Regiment
    DD.MM.1968 01.09.1969 2. letištní prapor
    2nd Air Base Battalion
    01.09.1969 01.09.1974 3. letka
    3rd Squadron
    01.09.1969 DD.MM.1971 5. letka
    5th Squadron
    DD.MM.1969 01.09.1974 331. vrtulníkový roj
    331st Helicopter Flight
    01.09.1974 01.11.1992 51. letištní prapor
    51st Air Base Battalion
    01.09.1974 31.12.1992 51. vrtulníkový pluk
    51st Helicopter Regiment
    01.09.1974 01.11.1992 61. rota spojení a radiotechnického zabezpečení
    61st Signal and Electronic Support Company
    31.10.1985 31.10.1987 3. vrtulníkový odřad
    3rd Helicopter Detachment
    01.11.1992 31.12.1992 51. prapor letištního a radiotechnického zabezpečení
    51st Air Base and Electronic Support Battalion
    01.01.1993 31.12.1994 51. prapor letištního a radiotechnického zabezpečení
    51st Airfield and Electronic Support Battalion
    01.01.1993 31.12.1994 51. vrtulníkový pluk
    51st Helicopter Regiment
    DD.MM.RRRR 01.09.1969 4. cvičná výsadková letka
    4th Training Airborne Squadron

    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha
    www.vrtulnik.cz
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92480#455298Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Prostějov - vojenské letiště


    Prostějov I.

    1. Zeměpisné souřadnice: 49° 26´ 52´´ S
    17° 08´ 02´´ V
    2. Nadmořská výška 214 m
    3. Směr dráhy 12/30
    4. Povrch VPD tráva
    5. Přívodná rdst: a) VPRNS - značka VR
    6. Volací znak: „Vytvor

    Zákres letiště (Foto vlastní sbírka)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92480#339987Verze : 0