12.02.2010 - Medical Director KFOR na Šajkovaci

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

12.02.2010 - Medical Director KFOR na Šajkovaci

  Avatar
  Ve středu 10. února 2010 navštívil českou základnu Šajkovac hlavní lékař KFOR plukovník Wolfgang Hanschke.


  Plukovník Hanschke přijel na pracovní návštěvu v doprovodu plukovníka Martina Svátka z velitelství KFOR v Prištině a medical managera majora Vlastimila Olejníka z velitelství Battle Group Střed.


  Na základně jej přivítal náčelník pracoviště zdravotnického zabezpečení podplukovník Juraj Breštanský, který v úvodu objasnil strukturu a činnost zdravotnického zařízení základny Šajkovac, možnosti zařízení v oblasti poskytované zdravotní péče, a to hned v několika rovinách - ve vztahu k příslušníkům českého a slovenského kontingentu na základně Šajkovac, ve vztahu k ostatním aliančním jednotkám v silách KFOR a v případě potřeby také ve vztahu k místním obyvatelům.


  Poté následovala prohlídka zdravotnického zařízení, jeho vybavení a představení lékařů a středního zdravotnického personálu. Součástí představení práce zdravotnického týmu bylo také upřesnění veterinárního zabezpečení kontingentu a návštěva psince.


  Další oblastí zájmu byla preventivní medicína u 15. kontingentu v silách KFOR. Tématy, o kterých lékaři živě diskutovali, byla epidemiologická opatření, osobní a kolektivní hygiena, zabezpečení hygieny ve stravovacích a společenských zařízeních a zacházení s odpady na základně. Hlavní lékař sil KFOR byl také seznámen se způsobem provádění kontrol kvality a nezávadnosti vody a vodních zdrojů používaných na základně Šajkovac.
  http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=15831
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92520#346501Verze : 0