Pilotní škola I [1946-1950]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pilotní škola I [1946-1950]

1st Pilot School

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pilotní škola I 1st Pilot School
    Originální název:
    Original Name:
    Pilotní škola I
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    26.02.1946
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství pilotních škol I Pilot School Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.05.1950
    Nástupce:
    Successor:
    Pilotní škola III 3rd Pilot School
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    26.02.1946-01.05.1950 Letecké učiliště
    26.02.1946-01.05.1950 Aviation School
    Dislokace:
    Deployed:
    26.02.1946-01.05.1950 Prostějov, letiště

    Velitel:
    Commander:
    26.02.1946-09.01.1947 Gavelčík, Josef (štábní kapitán letectva)
    09.01.1947-31.05.1948 Zima, Rudolf (štábní kapitán letectva)
    31.05.1948-01.02.1949 Benhart, Ladislav (podplukovník letectva)
    01.02.1949-01.08.1949 Pácl, Bohumil (poručík letectva)
    01.08.1949-DD.MM.1950 Jasík, Ludovít (štábní kapitán letectva)
    DD.MM.1950-01.05.1950 ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    26.02.1946-01.05.1950


    26.02.1946-01.05.1950
    Poznámka:
    Note:
    29.01.1946-01.10.1949 VÚ 8967 Prostějov
    01.10.1949-01.05.1950 VÚ 9957 Prostějov
    -
    Zdroje:
    Sources:
    Irra,Miroslav : ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ LETECTVO 1945-1950 I. díl (Svět křídel 2006)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92549#346566Verze : 0