Velitelství leteckých základen 1. oblasti [1946-1947]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství leteckých základen 1. oblasti [1946-1947]

Air Base Command of 1st Area

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství leteckých základen 1. oblasti Air Base Command of 1st Area
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství leteckých základen 1. oblasti
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    02.01.1946
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.08.1947
    Nástupce:
    Successor:
    I. letecký okruh I Air Area
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    02.01.1946-01.08.1947 Velitelství letectva 1. oblasti
    02.01.1946-01.08.1947 Air Command of 1st Area
    Dislokace:
    Deployed:
    02.01.1946-01.08.1947 Praha, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    02.01.1946-DD.MM.1947 Skála, Jaroslav (Plukovník)
    DD.MM.1947-01.08.1947 Rosík, Vítězslav (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    02.01.1946-01.08.1947
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    02.01.1946-14.03.1946 Letištní peruť 1
    02.01.1946-15.03.1946 Letištní peruť Ruzyně
    02.01.1946-14.03.1946 Letištní správa Kbely
    14.03.1946-01.08.1947 Letecká základna 1
    14.03.1946-01.08.1947 Letecká základna 6
    14.03.1946-01.08.1947 Letecká základna 9
    15.03.1946-DD.MM.RRRR Letištní správa Ruzyně
    02.01.1946-14.03.1946 1st Air Base Squadron
    02.01.1946-15.03.1946 Air Base Squadron Ruzyně
    02.01.1946-14.03.1946 Airfield Authority Kbely
    14.03.1946-01.08.1947 1st Air Base
    14.03.1946-01.08.1947 6th Air Base
    14.03.1946-01.08.1947 9th Air Base
    15.03.1946-DD.MM.RRRR Airfield Authority Ruzyně
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    02.01.1946-01.08.1947 VÚ 8985 Praha
    -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Rajlich, Jiří: Soumrak králů vzduchu. Praha, Ares - Deus 2000.
    Irra, Miroslav: Československé vojenské letectvo 1945-1950. Sv. 1. Cheb, Svět křídel 2005.
    Vystavěl, Stanislav: Bez nich by nevzlétli. Cheb, Svět křídel 2008.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92619#419838Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Velitelství leteckých základen 1


    Zřízení: 02.01.1946


    Zrušení: 31.07.1947


    Nástupce: I. letecký okruh


    Dislokace: Praha


    Nadřízené velitelství:
    Velitelství letectva 1. oblasti Praha
    MNO-Letecký odbor (01.09.1946-31.10.1946)
    MNO-V. odbor letecko-technický (01.11.1946-31.07.1947)




    Velitel základen:
    Skála, Jaroslav (plukovník letectva)-(02.01.1946-DD.MM.1947)
    Rosík, Vítězslav (plukovník letectva)-(25.05.1947-31.07.1947)



    Zdroj: www.vojenstvi.cz
    Irra,Miroslav : ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ LETECTVO 1945-1950 I. díl (Svět křídel 2006)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92619#346761Verze : 0