Velitelství leteckých základen 4. oblasti [1946-1947]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství leteckých základen 4. oblasti [1946-1947]

Air Base Command of 4th Area

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství leteckých základen 4. oblasti Air Base Command of 4th Area
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství leteckých základen 4. oblasti
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    02.01.1946
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.08.1947
    Nástupce:
    Successor:
    III. letecký okruh 3rd Air Area
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    02.01.1946-01.08.1947 Velitelství letectva 4. oblasti
    02.01.1946-01.08.1947 Air Command of 4th Area
    Dislokace:
    Deployed:
    02.01.1946-01.08.1947 Bratislava

    Velitel:
    Commander:
    02.01.1946-01.08.1947 Trnka, Július (podplukovník letectva)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    02.01.1946-01.08.1947
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    02.01.1946-DD.02.1946 Letištní peruť 1
    02.01.1946-14.03.1946 Letištní správa Tri Duby
    DD.02.1946-15.03.1946 Letištní peruť 12
    DD.02.1946-15.03.1946 Letištní peruť 4
    DD.02.1946-14.03.1946 Letištní peruť 8
    14.03.1946-31.07.1947 Letecká základna 8
    14.03.1946-01.08.1947 Letištní správa Mokraď
    14.03.1946-01.08.1947 Letištní správa Nitra
    14.03.1946-01.08.1947 Letištní správa Poprad
    14.03.1946-01.08.1947 Letištní správa Spišská Nová Ves
    15.03.1946-01.08.1947 Letecká základna 12
    15.03.1946-01.08.1947 Letecká základna 4
    01.10.1946-01.08.1947 Letištní správa Dvorník
    01.10.1946-01.08.1947 Letištní správa Košice
    01.10.1946-01.08.1947 Letištní správa Prešov
    01.10.1946-01.08.1947 Letištní správa Žilina


    02.01.1946-01.08.1947
    02.01.1946-DD.02.1946 1st Air Base Squadron
    02.01.1946-14.03.1946 Airfield Authority Tri Duby
    DD.02.1946-15.03.1946 12th Air Base Squadron
    DD.02.1946-15.03.1946 4th Air Base Squadron
    DD.02.1946-14.03.1946 8th Air Base Squadron
    14.03.1946-31.07.1947 8th Air Base
    14.03.1946-01.08.1947 Airfield Authority Mokraď
    14.03.1946-01.08.1947 Airfield Authority Nitra
    14.03.1946-01.08.1947 Airfield Authority Poprad
    14.03.1946-01.08.1947 Airfield Authority Spišská Nová Ves
    15.03.1946-01.08.1947 12th Air Base
    15.03.1946-01.08.1947 4th Air Base
    01.10.1946-01.08.1947 Airfield Authority Dvorník
    01.10.1946-01.08.1947 Airfield Authority Košice
    01.10.1946-01.08.1947 Airfield Authority Prešov
    01.10.1946-01.08.1947 Airfield Authority Žilina


    02.01.1946-01.08.1947
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    02.01.1946-01.08.1947 VÚ 5403 Bratislava
    -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Rajlich, Jiří: Soumrak králů vzduchu. Praha, Ares - Deus 2000.
    Irra, Miroslav: Československé vojenské letectvo 1945-1950. Sv. 1. Cheb, Svět křídel 2005.
    Vystavěl, Stanislav: Bez nich by nevzlétli. Cheb, Svět křídel 2008.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92622#419843Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Velitelství leteckých základen 4


    Zřízení: 02.01.1946


    Zrušení: 31.07.1947


    Nástupce: III. letecký okruh


    Dislokace: Bratislava


    Nadřízené velitelství:
    Velitelství letectva 4. oblasti Bratislava
    MNO-Letecký odbor (01.09.1946-31.10.1946)
    MNO-V. odbor letecko-technický (01.11.1946-31.07.1947)



    Velitel základen:
    Trnka, Julius (podplukovník letectva)



    Zdroj: www.vojenstvi.cz
    Irra,Miroslav : ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ LETECTVO 1945-1950 I. díl (Svět křídel 2006)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92622#346764Verze : 0