23.02.2010 - DNA z Tutanchámónových pozůstatků byla analyzována

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

23.02.2010 - DNA z Tutanchámónových pozůstatků byla analyzována

DNA reveals some mystery on King Tut, raises questions

  Avatar
  Vzhledem k tomu, že se nezabývám touto historickou dobou nějak zblízka, zpráva týkající se DNA testů Tutanchamóna mě velmi zaujala.


  V podstatě vyvrací tezi ohledně zavraždění mladého faraóna a naopak ukazuje, že mladý 19-ti roční faraon zahynul na následky velmi těžké malárie. Dlouho analyzovaná rána na hlavě však zůstává stále nevyjasněná, potenciální teze je pád na hlavu v důsledku vysílení jako důsledek velmi vážné malárie.


  Stejně tak je zajímavé potvrzení jeho rodičů (otce), jakožto faraona Achnatóna.


  Dále také nalezené ostatky dvou mrtvých narozených dětí v hrobce, byly potvrzeny jako děti Tutanchamóna zřejmě s ženou Anchsenpámon.


  Důležitou je i snaha po určení genealogie, která jednoznačně vyvrací, že by matkou Tutanchamóna byla Nefertiti.


  asia.news.yahoo.com
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92962#348068Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Obávám se že jásáš značně předčsně. jednak je zpráva dost zpochybňována, druhak se nikdy nenašla mumie Achnatona, takže těžko lze srovnávat DNA, obdobně je to s dalšími ve zprávě zmíněnými. Pokud vím poškození lebky je dávno vysvětleno a příčinou smrti byla zřejmě zlomenina nohy a z ní pocházející sněť. To že měl zimnici je v egyptě té doby dost časté, stejně jako některé další choroby. Mimochodem, ani ostatky Achenesnamon se nepovedlo identifikovat. Hezky to shrnuje tenhle článek jaroslavpetr.bigbloger.lidovky.cz


  On Hawas je sice největší náčelník přes celý Egypt, pokud se týče památek, ale na práci mu moc času nezbývá. Zpráva v reálu neoprovala se jmény, jen s názvy mumií (ty jsou dle místa nálezu a pořadového čísla v hrobu) to přiřazení jmen je bohužel silně nešťastné.
  URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92962#348070Verze : 0