Taubert, Richard

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Taubert, Richard

podplukovník

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Taubert Taubert
    Jméno:
    Given Name:
    Richard Richard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Richard Taubert
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    podplukovník Lt.colonel
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    29.07.1911 Cheb /
    29.07.1911 Cheb /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    24.06.1959 Mnichov /
    24.06.1959 Munich /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel Fernaufkl.Grp. 1
    velitel 5./Fernaufkl.Grp 122
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    16.11.1942 Rytířský kříž 16.11.1942 Knights Cross
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Florian Berger – Ritterkreuzträger aus Österreich und den K.u.K. Kronländern
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/93224#349181Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Taubert Taubert
    Jméno:
    Given Name:
    Richard Richard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Richard Taubert
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.1936 poručík
    DD.MM.1939 nadporučík
    01.10.1941 kapitán
    01.02.1944 major
    DD.MM.RRRR podplukovník
    DD.MM.1936 Lieutenant
    DD.MM.1939 1st Lieutanant
    01.10.1941 Captain
    01.02.1944 Major
    DD.MM.RRRR Lieutenant-Colonel
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    DD.04.1941-DD.03.1943 Velitel : 5. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
    12.01.1945-16.04.1945 Velitel : Průzkumná skupina 123
    DD.04.1941-DD.03.1943 Commander : 5th Squadron (Long Range) of the 122nd Reconnaissance Group
    12.01.1945-16.04.1945 Commander : 123rd Reconnaissance Group
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    23.02.1942
    - Čestný pohár za zvláštní úspěchy v letecké válce
    Honor Goblet of Luftwaffe
    Ehrenpokal für besondere Leistung im Luftkrieg
    -


    18.05.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    16.11.1942
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Florian Berger – Ritterkreuzträger aus Österreich und den K.u.K. Kronländern
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/93224#465860Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Narodil se 29.07.1911 v Eger v Čechách jako jedno ze dvou dětí železničního úředníka. Vzdělání na technické vysoké škole, studoval stavbu letadel. 1934 důstojnickým čekatelem letectva, průzkumná škola. 1936 poručík a pozorovatel v Aufkl.Grp(H) 15, 1939 nadporučík, prodělal pilotní výcvik. Bojové lety nad západní frontou a při květnové ofenzivě v 6./Fernaufkl.Grp 122, za bitvy o Británii ve 4.letce. 05/1940 Železný kříž II.třídy, 09/1940 Železný kříž I. třídy. Poté co převzal velení 5.letky a docílil s ní významných úspěchů nad Británií a Ruskem 1.10.1941 povýšen na kapitána. V prvních týdnech východního tažení, úspěšná nasazení nad více než 195 sovětskými letišti a vojenskými jednotkami na severním úseku. V červenci 1941 získala posádka letounu vzdušné vítězství v obranném boji. 02/1942 udělen Čestný pohár Luftwaffe a frontová spona letce ve zlatě. 18.05.1942 Německý kříž ve zlatě. Po cenných průzkumných nasazeních nad Leningradem, Volchovem a jezerem Ladoga 16.11.1942 Rytířský kříž. Při své kariéře bojově létal Taubert na Do-17, Do-217, Ju-88, Ju-188, Me-110, Me-410 a He-111. Od 04/1943 velitelem Gruppe ve školní eskadře v říši. Od 03/1944 jako major (od 1.2.1944) a velitel Fernaufkl.Grp. 1 znovu v bojích na východě. 07/1944 spona k frontové sponě letce, poslán do velitelského kursu u velitelství průzkumného letectva. Od 02/1945 výcvik na Ar-234. Poslední bojové lety jako velitel Fern-Aufkl.Grp. 123 na západní frontě. V 04/1945 těžká autonehoda, při konci války padl v lazaretu do US zajetí. Propuštěn v červnu 1945. V civilu vedoucím čističky, 1956 jako major převzat do nové Bundesluftwaffe, záhy podplukovník a velitelem letiště. 1958 těžká mozková mrtvice, na následky Taubert 24.06.1959 v Mnichově zemřel.


    Zdroj:
    Florian Berger – Ritterkreuzträger aus Österreich und den K.u.K. Kronländern
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/93224#349183Verze : 0
    MOD