Praha, Kasárny Julia Fučíka

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Praha, Kasárny Julia Fučíka

Prague, Julius Fucik´s Barracks

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Albrechtské kasárny Albrecht´s Barracks
    Originální název:
    Original Name:
    Albrechtské kasárny
    Další názvy:
    Other Names:
    Albrechtské kasárny (1892-1918)
    Štefánikovy kasárny (1918-1939)
    Kasárny Julia Fučíka (1945-1990)
    Obec:
    Municipality:
    Praha - Smíchov Praha - Smíchov
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°04'45.45"N 14°24'24.41"E
    Vznik:
    Established:
    DD.MM.1886
    DD.MM.1886
    Velitelé:
    Commanders:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.MM.1884 DD.MM.1889 Pěší pluk 11
    11th Infantry Regiment
    DD.MM.1899 DD.07.1914 Pěší pluk 11
    11th Infantry Regiment
    DD.MM.1918 29.09.1920 Střelecký pluk 8
    8th Rifle Regiment
    29.09.1920 24.09.1938 Pěší pluk 5
    5th Infantry Regiment
    15.10.1937 24.09.1938 1. rychlá divise
    1st Rapid Division
    01.07.1939 00.05.1945 Polní rota 1/1 /pěší/
    1st Field Company /Infantry/ of the 1st Battalion
    01.07.1939 00.05.1945 Polní rota 2/1 /cyklistická/
    2nd Field Company /Bicycle/ of the 1st Battalion
    01.07.1939 00.05.1945 Polní rota 3/1 /jezdecká/
    3rd Field Company /Cavalry/ of the 1st Battalion
    01.07.1939 00.05.1945 Polní rota 4/1 /technická/
    4th Field Company /Technical/ of the 1st Battalion
    01.07.1939 00.05.1945 Pomocná rota inspektorátu I
    Auxiliary Company of the 1st Inspectorat
    01.07.1939 DD.05.1945 Prapor 1
    1st Battalion
    01.07.1939 00.05.1945 Vojenský sklad 1
    1st Military Store
    01.01.1957 01.11.1966 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
    Air Force and State Air Defense Command
    01.10.1960 01.09.1961 7. armáda protivzdušné obrany státu a letectva
    7th State Air Defence and Air Force Army
    01.09.1961 01.01.1976 7. armáda protivzdušné obrany státu
    7th State Air Defense Army
    01.01.1976 DD.MM.1981 Velitelství protivzdušné obrany státu
    State Air Defense Command

    DD.MM.RRRR-DD.MM.1914 Pěší pluk č. 11
    DD.MM.1915-DD.MM.1918 Pěší pluk č. 51
    DD.MM.1918-DD.MM.1939 5. pěší pluk
    DD.MM.1939-DD.MM.1945 I. prapor Vládního vojska
    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    - Jiří Vorlíček: Pražské vojenské budovy a hřbitovy (Praha 1987)
    - www.valka.cz
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/93263#411759Verze : 0
    MOD
    Avatar
    založeno pro linkování


    (Velitelství letectva a PVOS - "U tanku")


    Praha-Smíchov č. 234/5) -
    Loc: 50°4'44.146"N 14°24'21.342"E


    Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu (01.01.1957-30.09.1960)


    Velitelstí 7. armády protivzdušné obrany státu a letectva(01.10.1960-01.09.1961)


    Velitelství 7. armády protivzdušné obrany státu (01.09.1961-31.12.1975)


    Velitelství protivzdušné obrany státu (01.01.1976-DD.MM.1981)



    Zdroje: Vojenský historický archiv Praha
    www.vojenstvi.cz
    www.valka.cz
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/93263#349259Verze : 2