Přehled nositelů Rytířského kříže narozených na území Československa

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Přehled nositelů Rytířského kříže narozených na území Československa

    Avatar
    řazeno abecedně:


    Ballasko, Otto Edler von 29.04.1919 Liberec, RK 13.08.1943
    Baumgartl, Erich 24.10.1918 Braunsdorf (Brumovice), RK 31.07.1943
    Bausch, Friedrich 06.08.1915 Schluckenau (Šluknov), RK 12.03.1945
    Bittner, Herwig 01.06.1920 Opava, RK 18.01.1944
    Blümel, Josef 15.08.1920 Prode (Brod), RK 28.01.1945
    Böhm, Walter 16.12.1918 Rothau (Rotava), RK 17.03.1945
    Bukatschek, Otto 14.01.1915 Morgenthau (Rousínov), RK 24.07.1941
    Capesius, Kurt 12.02.1919 Teplice, RK 30.11.1944
    Celerin, Albert 05.07.1921 Cheb, RK 10.10.1944
    Czorny, Wilhelm 04.12.1924 Svržno, RK 04.10.1944
    Drescher, Otto 05.10.1895 Nikl (Mikuleč), RK 06.04.1944
    Elbl, Josef 26.03.1893 Plzeň, RK 22.08.1943
    Felzmann, Maximilian 22.04.1984 Zwittau (Svitavy), RK 28.11.1943, DR 03.11.1944
    Fiedler, Johann 28.04.1922 Stanovice, RK 16.06.1944
    Fiedler, Walter 26.04.1926 Broumov, RK 28.11.1944
    Fischer, Siegfried 27.11.1918, Pommerndorf (Strážné), RK 28.02.1945
    Flögel, Josef 19.10.1919 Weigelsdorf (Volanovice), RK 19.02.1945
    Franz, Egon 19.07.1921 Horní Lánov, RK 16.10.1944
    Fraps, Ernst 31.12.1911 Drahkov, RK 18.05.1942
    Frieb, Erwin 13.07.1924 Moravská Ostrava, RK 19.02.1945
    Gerloch, Bruno 11.11.1890 Těšín,RK 04.09.1940
    Goldbruch, Kurt 13.08.1919 Podmokly, RK 28.01.1945
    Gottstein, Rainer 10.08.1910 Liberec, RK 06.02.1945
    Grohmann, Franz 16.10.1919 Nixdorfu (Mikulášovice), RK 23.08.1944
    Grünert, Anton 11.10.1917 Neusattl (Nové Sedlo), RK 15.03.1943
    Grünner, Georg-Rudolf 18.10.1923 v Brně, RK 10.03.1945
    Hammer, Ernst 20.10.1894 ve Falkenau a.d. Eger (Sokolov), RK 20.12.1941
    Hampl, Josef 22.11.1915 ve Falkenau a.d.Eger (Sokolov), RK 10.09.1943
    Haschberger, Max 29.07.1913 Neudek (Nejdek), RK 27.08.1943
    Hawelka, Heinrich 11.7.1917 Deutsch-Gießhübel (Vyskytná u Jihlavy), RK 22.01.1944
    Heger, Otto 18.12.1911 Auspitz (Hustopeče), RK ?.01.1943
    Heger, Rudolf 01.06.1917 Wolframitz (Olbramovice), RK 21.01.1943
    Heidrich, Kurt 12.11.1919 Schladnig (Slatinice), RK 24.10.1944
    Hlauschka, Johann 11.04.1914 Nové Město na Moravě, RK 03.04.1943
    Hoffer, Herbert Edler von Sulmthal 18.01.1920 Karlovy Vary, RK 08.08.1944
    Hönig, Justin 09.07.1917 v Trupschitz (Strupčice), RK 18.02.1945
    Hotzy, Theodor 15.09.1920 v Waltrowitz (Valtrovice), RK 09.06.1944
    Hoyer, Adolf 17.05.1915 v Johnsdorf (Janovice), RK 08.10.1943
    Hrdlicka, Franz 15.10.1920 Maxdorf/Dvorská, RK 18.10.1944
    Hrustak, Martin 17.10.1913, Čechyně, RK 11.12.1943
    Hübner, Ekhard 30.05.1920 Hahenstadt, RK 03.05.1942
    Hulha, Alois 02.10.1921 v Hostomitz, RK 17.03.1945
    Huß, Walter 26.12.1915 v Sporitz (Spořice), RK 21.09.1944
    Hyza, Josef 12.07.1909 Nové Lublice, RK 09.06.1944
    Chowanetz, Otto 24.10.1919 Zaječí, RK 08.08.1943
    Jaeckel, Egbert 16.10.1919 Raspenava, RK 14.05.1942
    Jansa, Ernst 18.10.1899 Praha, RK 31.10.1944, DR 01.02.1945
    Jansky, Paul-Vinzenz 18.01.1916 Kohoutov, RK 12.08.1944
    Jaquet, Fritz 17.05.1914 Mohelnice (Müglitz), RK 08.05.1945
    Kahl, Konrad 13.03.1912 Čechyně (Tschechen), RK 13.08.1942
    Kittel, Otto 21. 02. 1917 Kronsdorf, RK 29.10.1943, DR 11.04.1944, Meče 25.11.1944
    Klar, Eduard 30.12.1915 Batzdorf (Bartošovice), RK 17.06.1943
    Klier, Erich 19.09.1918 Pladen, RK 04.05.1844
    Knaf, Walter 09.11.1919 Falknov nad Ohří, RK 05.04.1944
    Knirsch, Walter 17.07.1919 Třebařov (Treibendorf), RK 21.12.1944
    Krafft, Heinrich 13.08.1914 Bílina (Bilin), RK 18.3.1942
    Kral, Rupprecht 18.12.1919 Mišovice (Nispitz), RK 15.5.1944
    Kretschmer, Franz 05.10.1918 Jílové (Eulau), RK 17.12.1943
    Kreuzer, Franz 21.08.1918 Domašov (Thomasdorf), RK 15.01.1943
    Kreuzinger, Othmar 09.09.1919 Rýmařov/Römerstadt, RK 14.05.1944, DR 18.10.1944
    Krombholz, Franz-Josef 13.08.1920 Horní Police (Ober-Politz), RK 28.3.1945
    Kunert, Hans 08.04.1912 Tomíkovice/Domsdorf, RK 23.08.1944
    Kunert, Rudolf 01.08.1920 Skorošice, RK 21.09.1944
    Lang, Friedrich 12.01.1915 Moravská Třebová (Mährisch-Trübau), RK 23.11.1941, DR 21.11.1942, Meče 7. 3.1944
    Langer, Albert 05.09.1924 Kunčice (Kunzendorf), RK 07.04.1944
    Liebisch, Franz 05.02.1921 Jiříkov (Georgswalde), RK 09.02.1945
    Loos, Gerhard 21.08.1916 Komořany (Kommern), RK 05.02.1944
    Lühne, Richard 31.10.1913 Obergrund, RK 28.10.1944
    Mader, Franz 28.01.1912 Prostřední Rokytnice (Mitteldorf), RK 12.12.1944
    Malár, Augustín 18.07.1894 v Reitern, RK 23.01.1942
    Martinek, Robert 2.2.1889 Nové Hrady (Gratzen), RK 26.12.1941
    Materna, Friedrich 21.6.1885 Dvorce (Hof), RK 05.08.1940
    Mathes, Josef 04.02.1908 Aš (Asch), RK 04.10.1944
    Mattusch, Walter 14.06.1909 Tis u Blatna (Tyß bei Pladen), RK 06.05.1945
    Miethig, Rudolf 17.10.1920 Cvikov (Zwickau), RK 19.10.1942
    Mildebrath, Werner 20.06.1904 Děčín- Podmokly (Tetschen-Bodenbach), RK 12.8.1942
    Montag, Alfred 15.06.1918 Rapotín (Reitendorf), RK 21.4.1944, DR 9.5.1945
    Mosler, Franz 22.01.1909 Harrachov (Harracksdorf), RK 09.05.1942
    Mosel, Hans von der 03.05.1898 v Tetschen-Bodenbachu, RK 09.08.1942, DR 18.09.1944
    Muhr, Johann 25.03.1910 Moravská Ostrava (Mährisch Ostrau), RK 22.11.1943
    Münster, Leopold 13.12.1920 Pohoří(Pohorsch), RK 21.12.1942, DR 12.5.1944
    Neumann, Rudolf 24.09.1920 Raspenava (Raspenau), RK 17.4.1945
    Nossek, Rainer 05.05.1920 Zálesní Lhota (Huttendorf), RK 29.10.1944
    Obschil, Alois 21.09.1919 Lagendorf, RK 28.3.1945
    Offschany, Karl 23.11.1912 Radzein, RK 7.3.1941
    Österreicher, Karl 24.08.1913 Havraníky (Kaidling), RK 18.12.1942
    Patry, Walter 15.04.1917 Iglau (Jihlava), RK 28.2.1945
    Petermann, Viktor 26.05.1916 Vejprty (Weipert), RK 29.2.1944
    Petzold, Joachim 26.02.1913 Lovečkovice (Loschowitz), RK 18.5.1943
    Pietschmann, August 22.02.1915 Mikulášovice (Nixdorf), RK 20.10.1944
    Pietschmann, Karl 20.08.1917 Straußnitz, RK 09.06.1944
    Pollak, Johann 07.06.1922 Lindenau (Lindava), Rk 04.05.1944
    Potschka, Hermann 09.11.1911 Dolní Dunajovice (Untertannowitz), RK 26.12.1944
    Preussler, Wilhelm 03.12.1919 Antoniwald (Antoninov), RK 9.6.1944
    Prchal, Johann 23.01.1912 Dolní Dunajovice (Untertannowitz), RK 12.11.1943
    Prochaska, Ernst 07.06.1917 Moravská Ostrava, RK 16.9.1942
    Raus, Eduard Franz-Josef 08.01.1889 Wolframowitz (Olbramovice), RK 11.11.1941, DR 22.08.1943
    Reder, Walter 04.02.1915 v Jeseníku ( Freiwaldau), RK 03.04.1943
    Riedel, Franz 02.12.1921 Český Těšín, RK 28.3.1945
    Riedel, Walter 06.04.1919 Starý Harcov (Alt Harzdorf), RK 14.04.1943
    Riehs, Otto 12.08.1921 Marienbad (Mariánské Lázně), RK 11.10.1943
    Richter, Franz 01.10.1922 Petersfeld, RK 14.05.1944
    Richter, Walther 30.05.1919 Radouň (Radaun), RK 28.2.1945
    Romm, Oskar 18.12.1919 Hejnice (Haindorf), RK 29.2.1944
    Rott, Walter 01.03.1915 Vrchlabí (Hohenelbe), RK 11.03.1945
    Sauer, Hermann 22.01.1983 Lobnig (Lomnice), RK 30.4.1945
    Semelka, Waldemar 08.01.1920 Doubrava (Domeschau), RK 04.09.1942
    Schäfer, Oskar 16.01.1921 Mikulášovice, RK 29.04.1945
    Schmied, Josef 16.02.1913 Mračnice (Raschnitz), RK 26.01.1944
    Schmitzer, Franz 09.09.1920 Bruch, RK 26.09.1942
    Schnabl, Ernst 01.02.1911 Nejdek (Neudek), RK 7.2.1944
    Schnaubelt, Alois 16.01.1921 Skřípov (Wachtel), RK 16.11.1944
    Schneider, Otto 28.09.1921 Častolovice, RK 04.05.1944
    Scholz, Fritz von 09.12.1896 Plzeň, RK 18.01.1942, DR 12.03.1944, Meče 08.08.1944
    Schön, Rudolf 06.11.1920 Grumberg (Krumperky), RK 12.12.1944
    Schoepfer, Michael 16.01.1915 Nim-Vorgut (Nuzarov), RK 27.12.1941
    Streit, Karl 15.01.1914 Adolfovice (Adelsdorf), RK 26.08.1943
    Taubert, Richard 29.07.1911 Cheb, RK 16.11.1942
    Theissig, Franz 10.06.1920 Losdorf (Ludvikovice), RK 14.04.1945
    Theil, Franz 30.01.1908 Ludwigthal ve Slezsku, RK 11.03.1945
    Tichy, Ekkehard 26.08.1922 v Mährisch-Neustadt (Uničov), RK 14.01.1945
    Tost, Ewald 08.03.1915 Neidermohrau (Dolní Moravice) ve Slezsku, RK 27.08.1944
    Träger, Josef 10.02.1915 Želízy u Mělníka, RK 23.8.1943
    Turanec, Josef 7.3. 1892 Sučany, RK 7.8.1942
    Wabro, Franz 01.11.1911 Benešov nad Černou, RK 04.07.1944
    Wanka, Karl 01.06.1914 Marienbad-Auscowitz, RK 23.02.1944
    Weinelt, Rudolf 16.04.1917 Mackov, RK 12.11.1943
    Weiß, Georg 25.11.1918 Cheb, RK 12.11.1943
    Wendrinsky, Gustav 24.01.1923 Bratislava, RK 27.01.1945
    Wetengell, Karl 29.10.1912 Podhradí (Neuberg), RK 24.01.1944
    Windschüttl, Peter 20.05.1918 v Trohatin (u Domažlic), RK 22.07.1943
    Woidich, Franz 02.01.1921 Znojmo, RK 11.06.1944
    Wolf, Karl 21.05.1922 Královec (Königshan) (Trutnov), RK 28.02.1945
    Wurdak, Franz 05.09.1921 Nechranice (Chomutov), RK 13.09.1943
    Zürner, Hermann 08.12.1903 v Brně, RK 28.12.1944
    Zwesken, Rudolf 13.08.1919 v Marschdorf (Maršíkov u Šumperku) v ČSR, RK 21.03.1945


    Zdroj:
    http://forum.valka.cz/index.php/f/748
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/93269#349294Verze : 0
    MOD